Technologie

Průmyslový palác má za sebou dva roky rekonstrukce

Obnova Průmyslového paláce na pražském Výstavišti pokračuje podle plánu i dva roky po zahájení náročných prací. Hotové už jsou například všechny výkopové práce, vznikl suterén pod levým křídlem paláce i s vjezdem pro kamiony a byla také vztyčena větší část ocelové konstrukce na levém křídle.
Hlavní město kompletně rekonstruuje Průmyslový palác z roku 1891, včetně stavby jeho levého křídla, které vyhořelo v roce 2008. Cílem projektu je šetrně obnovit historickou stavbu, zároveň však budou vnitřní prostory uzpůsobeny tak, aby odpovídaly současným požadavkům na pořádání veletrhů i dalších významných kulturních a společenských akcí.

„Nacházíme se asi v polovině tohoto odvážného projektu a pomalu se přeléváme do finální fáze. U takto zásadních rekonstrukcí se vždy objeví nečekané výzvy. Je tomu tak i v případě Průmyslového paláce. Ten díky profesionální práci stavařů, ale i zapojení celé řady drobných často i pozapomenutých řemesel, opět nabývá na svém významu a původní podobě. Obnovený Průmyslový palác do budoucna skýtá nebývalý potenciál nejen na poli pořádání veletrhů, ale i kulturních akcí pro veřejnost,“ říká Adam Zábranský, radní hl. m. Prahy pro majetek, transparentnost a legislativu. „Dosud už bylo na místě vytěženo neuvěřitelných 60 000 metrů krychlových zeminy, nebo vyzdviženo celkem 380 tun oceli na levém křídle. Za to všechna čest. Letos se budou taky otevírat střechy Křižíkových pavilonů, kde vznikne obrovská pobytová terasa pro veřejnost s krásným výhledem. Po dokončení rekonstrukce bude Průmyslový palác propojen s Křižíkovými pavilony a návštěvníci budou moci mezi nimi korzovat suchou nohou, což zařadí Výstaviště k světovým špičkám v oblasti výstav a veletrhu co do rozlohy a celkově zázemí. Přeji Průmyslovému paláci cestu do finále bez komplikací,“ dodává Adam Zábranský.

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*