Tip redakce

Dejvický minimalistický byt s tmavě modrým akcentem

Díky celkové rekonstrukci dejvického bytu vytvořili architekti z ateliéru BekArch velkorysý obývací prostor pro celou rodinu.

Specifický rukopis architektonického ateliéru BekArch se propsal do starého nárožního bytu v pražských Dejvicích. Z původní dispozice 4 + 1 vzniklo 4 + kk, které splňuje požadavky moderní rodiny. Tento zásah vyžadoval rozsáhlejší statické práce, během kterých dispozice doznala zásadních změn. Kuchyni architekti propojili do jednoho velkého obytného prostoru spojením dvou samostatných pokojů – obývacího pokoje s jídelnou. Rodina tak může čas trávit společně v průběhu celého dneV místě původní kuchyně vznikla ložnice.

„Byt jsme vyladili do světlých barev, kterým dominuje kombinace bílé, šedé. Materiálově tuto barevnost doplňuje dubový dřevodekor,“ popisuje architekt Jan Bek. Architekti rádi pracují se světlými barvami a dřevem. Tento přístup jim dává možnost akcentovat konkrétní kusy nábytku použitím výrazných či tmavých barev.

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Zdůrazněné interiérové prvky se nesou v námořnické modré. Obývacímu pokoji takto dominuje velký gauč. V koupelnách v této barvě najdete vestavné police či skříňky na míru z tmavě modré lakované dýhy. „Rád si hraju s každým detailem interiéru,“ vysvětluje Jan Bek a pokračuje: „V interiérech máme rádi ucelené plochy jako zdi obložené dřevem se skrytými průchody nebo průchozí skříně z koupelen do ložnic.“ Součástí změny dispozic bylo i navýšení původně jedné koupelny na dvě. Obě koupelny jsou přístupné skrze truhlářské prvky a jsou tedy oku návštěvníků skryty.

Velkorysý obývací prostor, technické zázemí a vstup do koupelen zakomponovány do vestavných skříní definují charakter pobytové části interiéru. Ložnice naopak působí díky svým rozměrům intimně. „Ložnice mám rád menší s dostatkem úložných prostor; malé místnosti na spaní jsou mimo jiné energeticky úsporné,“ vysvětluje jejich velikost architekt.

V ateliéru BekArch rádi spolupracují s českými výrobci a truhláři. Dominantní svítidla v tomto interiéru nesou odkaz historie prostoru. „Snažíme se používat české značky, mají vysokou úroveň. Vznikají tu krásné věci a český design rádi podpoříme,“ uzavírá architekt.

Autoři návrhu: BekArch: Ing. arch. Jan Bek, Ing. arch. Linda Kozlová

Lokalita: Praha – Dejvice

Fáze: realizace

Rok dokončení: 2022

Plocha: 150 m2

Fotografie: Filip Györe

-jik-

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*