Legislativa

Novela stavebního zákona je v časové nouzi

Zdroj: iStock

Návrh nového stavebního zákona a s ním související změnový zákon schválila Poslanecká sněmovna a poslala jej do Senátu. Hlavním cílem reformy stavebního práva je zrychlení procesu povolování výstavby v České republice. Laická veřejnost si od zrychlení povolovacího procesu mimo jiné slibuje zvýšení počtu dostupných bytů, což by mělo v ideálním případě přispět ke snížení jejich ceny. A co i myslí výrobci sdružení v Cihlářském svazu Čech a Moravy?

Novela stavebního zákona doputovala do Senátu. I když se poslanci i senátoři doslova napříč celým politickým spektrem shodují na tom, že současný právní paskvil je třeba změnit, již se neshodnou na tom, jak. Ponechme stranou spory vyvolané změnou definice obytné místnosti tak, že neobsahuje povinnou podmínku přímého denního osvětlení a přímého větrání. Ministryně se již nechala slyšet, že se připraví novela…

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

1. Domníváte se, že když se změní poměr nabídky a poptávky po nových bytech ve prospěch nabídky, že opravdu dojde ke kolesu ceny za metr čtvereční?
2.
Jakou oblast v připravovaném stavebním zákoně považujete za klíčovou a kterou za nejproblematičtější?
3.
I když jde o věštění z křišťálové koule… Domníváte se, že se podaří do konce volebního období stavební zákon schválit?

Zdroj: tisková zpráva Cihlářského svazu Čech a Moravy

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*