Infoservis

Zelený Zlonín jde do druhé etapy

Společnost McFall Development úspěšně ukončila akvizici první etapy 36 pasivních domů u obce Zlonín. Vyzpovídali jsme majitele společnosti George J. Podzimka, jak se s výstavbou unikátního projekt v ČR poprali a co se chystá do budoucna.

+ George J. Podzimku, když jsem hledal podobný projekt pasivních domů v české republice, tak svým rozsahem jsem žádný podobný nenašel. Co vás vedlo k tomu, že jste se odvážně rozhodli stavět atraktivní, ale zároveň, tak náročné domy?

To byl takový hattrick: pošetilost, odvaha a naivita. Tak vážně, v oboru jsem 20 let a vždy jsem měl vizi stavět domy budoucnosti s využitím nejmodernějších technologií a designu. Tento sen se mi splnil, když jsem začal plánovat projekt Zelený Zlonín. Vymyslet unikátní konstrukci a technologie tak, aby dům byl pasivní a dobře vypadal, nebylo jednoduché. Zejména když si těch domů naplánujete celkem 106. Po počátečních porodních bolestech, se nám daří projekt úspěšně uskutečňovat.

Cena vzorového domu i s dotací dosáhla téměř sedmi milionů korun
+ Kolik domů vlastně už stojí a kolik jich máte zatím prodaných?
O tom zda je, či není projekt úspěšný, objektivně hovoří nejlépe prodeje. Dokončili jsme vzorový dům a v současné době máme zbývající domy v různých stádiích rozestavěnosti. Přesto, už není z prvních 36 domů žádný volný. Jinými slovy prodali jsme vše, ještě před dokončením. V současné době jsme zahájili akvizici 2. etapy a očekáváme, že navážeme na úspěch té první.
+ Vaše domy, jak jsem si zjistil, mají aktivní prvky jako fotovoltaickou elektrárnu, tepelné čerpadlo a rekuperační jednotku. Navíc musí mít dokonalou izolaci, jinak by nemohly splňovat kritéria pasivní dům. To se jistě projevilo na ceně domů. Můžete prozradit průměrnou cenu domu?
Mohu a rád. Průměrná cena domu v 1. etapě byla 4,9 miliónu korun. A to je v ceně i bateriové úložiště energie a tím pádem i pojistka proti výpadku proudu.
+ To byla jistě cena pouze domu, můžete nám prozradit celkovou cenu včetně technologií a pozemku?
Mohu a rád. Průměrná cena domu v 1. etapě byla 4,9 miliónu Korun včetně technologií a pozemku. Navíc po kolaudaci může nový majitel získat finanční příspěvek ze Státního fondu životního prostředí (SFŽP) ve výši až 450 000 Kč.
+ Tak to je zajímavé, ale co vím, tak administrativní vyřízení žádosti u SFŽP docela náročné. Jste schopni majitelům domů odborně pomoci, i když už máte, jak se říká peníze ve stodole? 
Jistě, základem dobré spolupráce jsou korektní profesionální vztahy. Prodejem domu naše péče o zákazníka nekončí. Podání žádosti a vyřízení administrativních záležitostí zařídíme my, tak aby byl spokojený, protože spokojený zákazník je nejlepší reference.
+ S tím se nedá nesouhlasit. Co byste doporučil potenciálním zájemcům o váš pasivní dům, aby se o projektu Zelený Zlonín mohli, dozvěděli více.
Můžou se informovat na našem webu, ale upřímně, nejlepší představu a informace získají při návštěvě našeho „vytuněného“ vzorového domu. Stačí si rezervovat prohlídku buď telefonicky, nebo na webu a dohodnout se s obchodníkem na konkrétním čase. Při prohlídce se zákazníci mohou operativně informovat o všem, co je zajímá, dostanou erudované odpovědi a na konci bonus v podobě slevového kupónu na 25 000 Kč.
+ To je asi skutečně nejlepší cesta. Obec Zlonín, ve které realizujete váš projekt, leží asi 20 km od centra Prahy. Jaká je dopravní obslužnost této lokality.
Náš marketing mě zaskočil, když do prospektu napsal, že spojení do Prahy ze Zlonína je každých 10 minut. Protože se mi to nezdálo, tak jsem vzal managemet své společnosti a udělali jsme si výletní poradu vlakem ze Zlonína do Prahy a zpět. Byl jsem překvapen, že od 6 hodin ráno do půlnoci jede do Zlonína celkem 98 spojů!  Z Ladví autobusy, z Hlavního nádraží vlaky. Vlaky navíc jezdí i po půlnoci až do rána.
+ Ještě zpátky k vašim domům tady vidím, že velikostí odpovídají spíše bytům. Můžete nám stručně popsat, jak je uspořádán?
Domy mají zajímavá dispoziční řešení a nejsou zbytečně veliké. Každý dům v kategorii 4+KK má tři ložnice, velký obytný pokoj s kuchyní, prostornou koupelnu v patře a toaletu v přízemí. U větších domů pak koupelnu s toaletou v každém patře. Celkové obytné plochy jsou 80 m2 pro menší a 95 m2 pro větší dům.

Průběh výstavby

Dramatický výhled na fotovoltaickou elektrárnu, sloupy vysokého napěti a silo

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*