Zajímavé stavby

Minimalismus i hravost tu jsou vedle sebe

City Campus Ostrava vznikl na parcele v blízkosti centra – záměrem univerzity i města bylo, aby studenti nebyli odsunuti někam na okraj. Univerzita tu nechala postavit dva objekty, které jako by neměly nic společného. První z nich je přísný, sevřený, druhý rozevlátý, završený monumentální korunou. A přesto vytvářejí zajímavý, živý a přitažlivý celek. První z nich slouží Fakultě umění, druhý nese název Klastr sportu a zdraví, určen je i pro veřejnost.

Ostravská univerzita vznikla v roce 1991. Její základ je však přece jen starší – od Pedagogického institutu (1959) přes samostatnou Pedagogickou fakultu (1964). Postupně se v ní ustavilo šest fakult a k tomu specializované ústavy. Horší to bylo s budovami, univerzita jich má 40 a je doslova rozesetá po celé Ostravě. Ne všechny budovy jsou vyhovující.

První krok k vylepšení situace byl udělán před několika lety, kdy se bývalý hotel Palace proměnil na studentskou kolej. Aspoň pro některé studenty tak bylo zajištěno dobře vybavené bydlení. Ovšem nejdůležitější je výuka.

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*