Tip redakce, Zajímavé stavby

Hliníkové šindele dům chrání i zdobí

Ustupující 1. NP vytváří kryté loubí a terasu, na střeše obrácené k jihu je velký vikýř. Plášť domu je sjednocen se střešní krytinou šablonami z hliníkového plechu

Charakteristickým prvkem rodinného domu je velkorysá veranda. Propojuje vstup na severní fasádě, terasu na západní a lodžii obrácenou k jihu. Její stěny jsou obloženy dřevem, protože se jedná o prostor, který navazuje na interiéry. Převážná část fasády a sedlová střecha byly obloženy plechovými šablonami. Ty stavbě dávají tradiční formu.

„Pozemek se nachází nedaleko Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les, podmínkou výstavby byla sedlová střecha. Klienti si přáli, abychom hlavní vstup do domu oddělili od vjezdu do garáže. Tomu svažitý pozemek nahrával, hlavní vchod jsme umístili v severní fasádě na úrovni prvního nadzemního podlaží, vjezd do suterénu přirozeně vycházel na východní straně domu. Druhý požadavek, aby přízemí sloužilo pouze pro denní obytné místnosti, znamenal, že se ve 2. NP nacházejí všechny ložnice včetně pokoje pro hosty, dvě koupelny a šatna. Toto podlaží je proto podstatně větší než plocha prvního podlaží a suterénu,“ vzpomíná architekt Michal Rosa.

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*