Technologie, Zajímavé stavby

Evropské budovy, kde dominuje sklo

Varšava

Sklo je součástí historie lidstva již tisíce let. V současné architektuře se tento materiál prosadil v mnoha variantách. Díky inovativním technologiím lze ze skla vyrábět neobvyklé tvary i udržitelné výrobky. Sklo je také odolnější a rozměrově stabilnější stavební materiál. Je pachově neutrální, hygienické a snadno se udržuje. Proto se používá v oknech, na fasádách, i jako střecha. Pojďme si uvést několik příkladů z evropských měst.

VARŠAVSKÝ LUXUSNÍ HOTEL

Elegantní a štíhlá budova ve tvaru trojúhelníku v centru Varšavy se stala domovem vůbec prvního polského hotelu řetězce Nobu. Luxusní hotel na první pohled zaujme spojením oslnivého moderního křídla s prosklenou fasádou od firmy Guardian Glass a historické budovy ve stylu art deco z počátku 20. století. Dynamickou a výraznou podobu moderního křídla hotelu navrhla polská architektonická kancelář Medusa Group, na celkové rekonstrukci spolupracovala s kalifornským studiem PCH.

Důležitou úlohu v architektonickém pojetí hotelu zastává skleněná fasáda z dílny Guardian Glass. Použitím skla SunGuard® SuperNeutral (SN 70/37 HT) s vysokou světelnou propustností (70 %) docílili autoři budovy přirozeného denního světla a zároveň vynikající tepelné izolace. Fasáda tak drží krok s posledními trendy v oblasti udržitelnosti a úspornosti, jelikož snižuje potřebu umělého osvětlení i energie nezbytné pro vytápění a klimatizaci. To je důležité vzhledem k místnímu podnebí, protože v zimě mohou teploty ve Varšavě klesat i pod mínus 10 stupňů Celsia.

Z estetického hlediska pak sklo Guardian SunGuard® SuperNeutral nabízí nízkou odrazivost, stálobarevnost a neutrální, transparentní vzhled. Splňuje tak vysoké nároky luxusního hotelového řetězce jak na design, tak na komfort hostů a personálu.

Společnost Nobu Hospitality založili společně šéfkuchař Nobu Matsuhisou, herec Robert De Niro a filmový producent Meir Teper. Nová budova ve Varšavě je přírůstkem do hotelové rodiny, která se v současné době nachází na pěti kontinentech. Svůj první hotel otevřela Nobu Hospitality v roce 2013 v Las Vegas.

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*