Zajímavé stavby

Dům v zahradě má na střeše louku

Vila je ve svahu umístěna tak, aby co nejlépe využila výhledy na hřebeny Brd a údolí Berounky. Aby minimalizovala ekologické zatížení okolí, má rozlehlou zelenou střechu s bylinným patrem.

„Klienti si přáli použít co nejvíce přírodních materiálů, také toužili po intimním prostředí. Převážnou část dne se totiž pohybují v open-space kancelářích. Dispozice pečlivě promýšleli, pozornost kladli i na hospodárnost stavby a jejího provozu, “ vzpomíná Kamila Holubcová z architektonického ateliéru kaa-studio.

„Parcela se nachází na jižním svahu, přístup je z jižní strany, což se stalo dispoziční výzvou. Na zahradě stála stará chata a vzrostlé stromy – dole staré ovocné odrůdy, nahoře jehličnany a ořech. Hlavní hmotu stavby jsme natáhli mezi východní a západní hranici tak, abychom vytvořili co nejdelší jižní fasádu. Kromě toho jsme dům na pozemku umístili co nejvýš, na střih se sousedními objekty tak, abychom zachovali soukromí a s ohledem na vzrostlé stromy. To vygenerovalo polohu zhruba uprostřed pozemku a vznik dvou zahrad – sadu a severního lesíčku. Garáž jsme ponechali dole, za domem je zahradní domek se saunou, přistavěný k části původní chaty.“

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*