Zajímavé stavby

Central Group zadal výstavbu na Žižkově za téměř 1,5 miliardy Kč stavební firmě Skanska

Parková čtvrť vzniká na místě původního Nákladového nádraží Žižkov. Kromě nových bytů zde vznikne řada komerčních prostor, nová velká mateřská škola s rozsáhlou zahradou, promenáda se zelení a vodními plochami pro relaxaci a také park o velikosti zhruba 1,5 hektaru

Dnes ráno podepsal developer Central Group se stavební firmou Skanska smlouvu na výstavbu dalšího městského bloku v Parkové čtvrti na Novém Žižkově v Praze 3. V rámci této etapy vznikne přes 370 nových luxusních bytů a výše stavební zakázky dosahuje téměř 1,5 miliardy korun. To je velmi pozitivní signál na trhu pro celé pozemní stavebnictví, které je už od minulého roku v hlubokém propadu. Central Group, na rozdíl od většiny ostatních developerů, nyní zahajuje ve velkém nové stavby, protože realizaci financuje z vlastních zdrojů a nepotřebuje žádný drahý bankovní úvěr.

Vedle této aktuální zakázky zadal Central Group v uplynulých měsících další tři velké stavby s více než 730 byty za zhruba 2,3 miliardy korun. Výstavbu dalšího městského bloku v projektu Tesla Hloubětín získala stavební firma Metrostav a výstavbu dvou velkých bytových domů v projektu Harfa Living si rozdělily stavební společnosti Průmstav a PP 53. Celkem tak Central Group, jako největší tuzemský rezidenční developer, zadal v uplynulých měsících výstavbu zhruba 1100 nových bytů za zhruba 3,8 miliardy Kč. V této sumě nejsou zahrnuty náklady na demoliční a dekontaminační práce, na související stavby technické a dopravní infrastruktury, na veřejný prostor a veřejnou zeleň ani náklady na připravenost stavebních jam.

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*