Zajímavé stavby

Brownfield Vlněna je ve finální fázi


Brněnský brownfield Vlněna, který v roce 2007 zakoupila společnost CTP, se nyní dostává do finální fáze. V letošním roce největší vlastník kanceláří v Brně (27% podíl na brněnském kancelářském trhu), developer CTP, dokončí jednu z nejmodernějších kancelářských budov ve střední Evropě – budovu I. Zároveň letos zahájil výstavbu tří budov s označením KXY, které nabídnou další kancelářské prostory, 255 bytů a plavecký bazén o délce 25 m. Developer proměnil bývalý zanedbaný areál v moderní multifunkční čtvrť propojující pracovní i osobní život Brňanů.

VLAJKOVÁ LOĎ BUDOVA I

Prémiová kancelářská budova I s jedinečnou pilovitou prosklenou fasádou, za jejímž návrhem stojí Studio acht, bude slavnostně otevřena v druhé polovině letošního roku. 60 metrů vysoká budova s 16 nadzemními a jedním podzemním patrem nabídne nájemcům koncept chytrých kanceláří zahrnujících mimo jiné inteligentní osvětlení reagující na světelné podmínky v průběhu dne, kontrolovanou kvalitu vzduchu pracující s množstvím osob a reagující na měnící se úroveň CO2 v prostoru, rekuperaci a další technologie vylepšující komfort budoucích nájemníků.

Budova I nabízí nejen atraktivní výhledy na Brno, ale především bohaté zázemí celého areálu Vlněna. Svým zpracováním a vybavením se bude řadit k nízkoenergetickým budovám a bude mířit na nejvyšší certifikaci BREEAM Outstanding a WELL Platinum. CTP investuje do perly Vlněny přibližně 700 milionů korun. Budova I také brzy přivítá první nájemce, mezi kterými bude například vedoucí hráč v energetickém poradenství, společnost PKV BUILD, která si pronajala téměř 3000 m2

„Budova I patří k našim vlajkovým lodím nejen svou architekturou, ale také vybavením. Chceme, aby naše budovy odolávaly času, proto do nich instalujeme pokročilé systémy měření a regulace, což je zjednodušeně takový nervový systém, který budovu řídí a v budoucnu je do něj možné připojovat i nové technologické prvky. Bude to také jedna z mála kancelářských budov na světě, která bude mít mezinárodní certifikáty BREEAM a WELL na nejvyšší úrovni. Věříme, že společně s pestrým zázemím celého areálu půjde o velmi zajímavé prostory pro firmy napříč obory. Již nyní máme podepsané předobjednávky na více než polovinu budovy,“ řekl Jan Hübner, stavební ředitel CTP v České republice.

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*