Tip redakce

Dvě věže: Soudobá intepretace vesnického stavení

Princip tradiční venkovské architektury boq architekti přenesli do současných podmínek

Architekti z ateliéru boq architekti navrhli na zelené louce moderní rodinný dům, který v době návrhu na své budoucí sousedy teprve čekal. Dům hovoří současným jazykem, ale zároveň vychází z historického tvarosloví vesnických staveb. Architekti čerpali z tradiční venkovské architektury, kde stavení měla vnitřní dvůr mezi obytným domem a stodolou. Tento princip elegantně přenesli do současných potřeb obyvatel domu.

„Navrhli jsme dům, který je svým prostorovým uspořádáním současně uzavřený i otevřený,“ přibližují koncept boq architekti. Vnitřní atrium vytváří soukromý uzavřený svět. Dům se zároveň otevírá i do okolí, zejména do zahrady. Svým tvarem tak reaguje na poměrně hustou budoucí zástavbu solitérních domů v rozvíjející se části malé obce.

Dům definují dvě jednopodlažní převýšené hmoty v černé barvě v řadě za sebou. Vnitřní atrium vymezují právě tyto dvě hmoty společně s jednoduchými bíle omítnutými kvádry. V exteriéru se ke slovu dostávají mimo omítky základní materiály – dřevo a plech. Sedlové hmoty jsou opláštěny opalovaným dřevem, které tvoří kontrast s bílými omítkami.

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*