Tip redakce

Bernard se stal atraktivní částí města

Pivovar byl v Humpolci založen již roku 1597 a funguje nepřetržitě dodnes. Byť jednu chvíli měl na mále, když se na počátku 90. let uvažovalo o jeho zrušení. Kdoví, co by na tom místě, v těsné blízkosti historického jádra města, mohlo vzniknout, určitě to byla parcela lákavá. Pivovar však nezanikl, byl úspěšně privatizován – komu se dnes při vyslovení jména Bernard nevybaví pivo, tak zřejmě není z Česka. Zlepšoval svou kvalitu a nyní patří k pivním špičkám nejen u nás.

Pivovar s takovou produkcí samozřejmě láká k návštěvám a on dával nahlédnout, jak pivo vyrábí, ale – parcela, na které původní budova s číslem popisným 1 stála, má rozlohu jeden hektar a téměř žádné možnosti dalšího růstu, jenom nahoru či dolů… Případně úpravou existujících a již nevyužívaných objektů. Takže když bylo rozhodnuto o vytvoření návštěvnického centra (a to rozhodnutí padlo s představou o tom, že tak bude oslaveno 30. výročí nového pivovaru), bylo nutno se zamyslet nad tím, kam s ním.

Snad jediná možnost byla na místě bývalých štoků, tedy té části pivovaru, kde se v kádích chladívala mladina. Jejich budova byla o jedno původní patro snížena a o dvě nová zvýšena. K tomu byla vedle, na nároží, kde místo ještě bylo, postavena recepce a obchod. A aby nad městem nedominoval komín a aby návštěvníci se mohli po krásném kraji kolem rozhlédnout z potřebné výšky, byla ke komínu postavena rozhledna.

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*