Technologie

ZENová sauna již čeká pouze na kolaudaci

Již koncem roku 2019 vnikl projekt na vybudování Zenové sauny a odpočinkové terasy na střeše čestlického Aquaparku. V březnu 2023 je hotovo. Investiční náklady přesáhly 10 milionů korun. Ty směřovaly do výměny sedlového světlíku za pultový, terasy, sauny, sprch a dalších vyvolaných stavebních úprav.

Situace ještě před rokem

„Důvodem výměny stávajícího světlíku za nový je vznik atrakce zenová sauna s odpočinkovou zónou, což vychází z japonského vzoru. V podstatě jde o nahrazení bývalého jehlanu pultovým světlíkem, kolem kterého je vybudována na střeše zenová japonská zahrada se saunou a sprchami. Doposud se zde nacházela relaxační zóna, kde byly pouze lehátka. Přiznávám, že nebyla dostatečně využívána,“ vysvětluje Jan Novák, technický ředitel AQUAPALACE Praha a dodává: „Nejde o zbytečně vynaložené prostředky, protože každý aquapark musí procházet změnami, inovovat, nabízet něco nového, abychom byli pro návštěvníky stále atraktivnější.“

Tak vznikal nový světlík

Za realizací nové ZENové sauny stojí firma No Limits Design: „Naším cílem bylo vytvořit unikátní prostor, který návštěvníky přenese až na druhý konec světa. Chtěli jsme vytvořit zcela novou odpočinkovou zónu podle vyhlášeného japonského stylu,“ upřesňuje k realizaci nové sauny Nicole Mertinová, ředitelka No Limits Design a dodává, že snahou bylo propojit unikátní prostor střešní terasy s již dříve realizovanou odpočívárnou: „Zenové zahradě ve středu terasy dominují dvě borovicové bonsaje staré několik desítek let, pro navození harmonie a klidu byla pak zvolena kombinace bílého a drceného mramoru společně s mechovým porostem sagina.“ Kromě saunování budou mít návštěvníci možnost zažít čajové a relaxační obřady pro ještě intenzivnější zážitek. Ty budou probíhat v japonské odpočívárně.

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*