Technologie

Zapuštěná montáž hmoždinek pro minerální zateplení

Příčinou vykreslení hmoždinky může být prostup tepla hmoždinkou (bodový tepelný most), nebo zvýšená tloušťka výztužné vrstvy nad talířkem při příliš zapuštěném talířku pod povrch izolantu (vyšší tepelná kapacita ve srovnání s plochou základní vrstvy)

Součástí nejpoužívanějších zateplovacích systémů ETICS jsou kotevní hmoždinky, které se stále častěji používají jako zapuštěné. Jejich výhodou je zásadní snížení hodnoty bodového tepelného mostu, dále také snížení rizika prokreslování na fasády. Minerální izolační desky s kolmým vláknem jsme doposud neuměli kotvit zapuštěným způsobem, ale technici ze společnosti ISOVER už našli cestu díky prostorově tvarovaným přídavným talířkům s minerální zátkou.

Zateplujeme nyní skoro vše, protože energie je dnes za zcela jiné ceny, než byla před třiceti lety a nikomu se nechce vstávat do vymrzlého domu. Kromě úspory peněz za vytápění či chlazení a zvýšení komfortu bydlení nesmíme zapomenout ani na snížení vlivu vytápění na životní prostředí. Palivo, které se nespálí, žádné emise nevytváří.

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Ing. Pavel Rydlo, manažer technické podpory společnosti Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize ISoveR

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*