Technologie

Virtuální realita vstupuje do vzdělávání ve stavebnictví

Jednatel stavební společnosti STAMURA s.r.o. pan Jakub Mucha si jako jeden z prvních vyzkoušel Baumit aplikace s využitím virtuální reality

Společnost Baumit představila zcela nový prvek ve vzdělávání odborníků pracujících ve stavebnictví a tím je virtuální realita. Mezi prvními dostupnými aplikacemi z nabídky Baumit Quido Virtuální reality je nyní technologický postup kotvení zateplovacího systému a také kreativní tvorba povrchu fasády. V budoucnu se však počítá s rozšířením celkového počtu takto virtuálně zpracovaných technologických postupů.

Výrobce stavebních materiálů Baumit tímto vstoupil v roli inovátora jako první ve svém oboru do světa virtuální reality a následoval tak i jiná průmyslová odvětví, kde je tento způsob počítačového zpracování dnes již zcela běžný. Nabízí se tedy otázka, co k tomu renomovaného výrobce stavebnin vedlo. Právě první dvě aktuálně představené VR aplikace nabízejí široké možnosti uplatnění ve spojení nejen s realizačními firmami, ale také s koncovými zákazníky. Jako sekundární využití postupů zpracovaných Baumitem ve virtuální realitě se nabízí také uplatnění ve školství.

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

-red-

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*