Technologie

Technika a umělá inteligence pomáhá

V Česku existuje 278 provozů lesních školek, díky kterým dochází k neustálé obnově lesa. Nejnovější technologie zvyšují efektivitu a výrazně šetří pracovní sílu. Umělá inteligence rozpoznává kvalitní sazenice, zatímco sekačka na dálkové ovládání upravuje hektary lesního terénu.   

Úkolem lesních školek je pěstovat stromky, které se následně po lesní těžbě zasadí, čímž dochází k neustálé obnově lesa. Podle ministerstva zemědělství se v Česku aktuálně nachází 278 provozů, přičemž tento počet je považován za dostatečný.

Krátkodobé výkyvy mezi poptávkou a nabídkou po lesních dřevinách jsou v této branži běžné. „Stávající počet producentů a lesních školek je z dlouhodobého pohledu dostatečný. Okamžité výkyvy v bilanci nabídky a poptávky jsou relativně běžnou součástí této specifické obchodní komodity, především vzhledem k dlouhodobosti pěstování prostokořenných sazenic lesních dřevin a nepravidelné plodivosti porostů různých dřevin uznaných ke sběru osiva,“ vysvětluje Vojtěch Bílý, tiskový mluvčí Ministerstva zemědělství ČR. Držiteli licence a producenty reprodukčního materiálu lesních dřevin ve vlastních školkařských provozech jsou i tři národní parky – Krkonošský NP, NP Šumava a NP Podyjí.

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*