Technologie

Stavby GAMPA a Sféra nad jedním půdorysem

Severní část komplexu Winternitzových automatických mlýnů uzavřela tvarově mimořádná novostavba, v níž najdou své sídlo Galerie města Pardubic a Sféra, dříve známá jako Centrální polytechnické dílny. Za podpory EU je pro Statutární město Pardubice ve druhé polovině letošního června dokončí jako lídr zhotovitelského sdružení divize 9 Metrostavu v čele s Ing. Milanem Voráčkem.

Areál Winternitzových automatických mlýnů, jejichž provoz byl ukončen v roce 2013, se řadí mezi nejvýznamnější stavby moderní české architektury a patří k technickým kulturním památkám České republiky. I díky Metrostavu se v jejich rekonstruované historické hlavní budově brzy otevře krajská Gočárova galerie. V areálu automatických mlýnů stál mimo jiné i sklad balené mouky, jehož rekonstrukcí vznikl nový, šestipodlažní objekt s nepravidelným půdorysem o rozměrech zhruba 47 x 19-25 m podle návrhu ateliéru Šépka architekti.

Dílem dodavatelského sdružení Metrostavu s firmou Chládek a Tintěra, Pardubice, vznikly v nově vytvářeném multifunkčním pardubickém centru nazvaném Automatické mlýny dva veřejné prostory, které mají záměrně rozdílný charakter i funkci.

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*