Technologie

Stačí dovézt na stavbu a robot začne zdít

Dlouho očekávaný prototyp robota od Wienerbergeru a jeho partnerů míří do finále v testovací fázi. Na první stavby by měl stroj vyjet už v září tohoto roku. K zahájení sériové výroby dojde na konci roku 2023. Společnost Wienerberger nově představila Robot Ready materiál, speciálně vyrobené cihly Porotherm 30 Profi Dryfix RR.

„Ve Wienerbergeru tvoříme budoucnost stavebnictví. Vnímáme, že trend inovací se stává klíčovým v rychle se měnící době a zdicí robot bude prvním krokem k tomu, aby mohla digitalizace plně proniknout i na stavební trh. Digitalizace a využití robotiky je součástí dlouhodobé strategie společnosti Wienerberger. Cílem investice do unikátního robotického zdění je nejen rychlejší proces, ale robota vnímáme jako pomocníka v řešení dlouhodobého nedostatku kvalifikovaných pracovníků na stavbách,” říká Petr Magda, jednatel a komerční ředitel společnosti Wienerberger.

Na vývoji robota se společně s Wienerbergerem, největším výrobcem pálených cihel a střešních tašek, podílí česká firma KM Robotics, inovační agentura Creative Dock a také s odborníci z ČVUT. Wienerberger do vývoje investoval desítky milionů korun. Projekt podpořila také Technologická agentura ČR sumou 35,6 milionu Kč.

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*