Technologie

Srovnání rychlostí různých metod spojování ocelového potrubí


Vyspělé lisovací spojovací systémy Viega patří mezi nejrychlejší metody spojování ocelového potrubí vůbec, a to až do DN 100 (foto: Viega)

Technologie lisování je díky neustálému pokroku a inovacím stále žádanějším způsobem spojování potrubních spojů ve všech instalacích, od špičkových obytných prostor, přes hotely a zdravotnická zařízení až po světově proslulé historické budovy.

Od uvedení systému Megapress na trh v roce 2014 poskytuje společnost Viega svým zákazníkům vůbec jako první i u ocelových silnostěnných trubek možnost spoje za studena lisovat. Instalace je tím pádem rychlá, bezpečná a jednoduchá. Na vývoji technologie Viega neustále pracuje, aktuálně ji lze používat jako spolehlivou alternativu ke svarovým, závitovým a drážkovým spojům u ocelových trubek o průměru až do čtyř palců. Technika lisování za studena vítězí především ve srovnání se svařováním. Svařování je osvědčená metoda, avšak časově a fyzicky velmi náročná, spojená s neustálým nebezpečím požáru. Z těchto důvodů se svařování stává nejenom ekonomicky neatraktivní. Přenášení těžkých plynových lahví a svařovacích přístrojů a manipulace s nimi často v nepřístupných místech nebo v několikametrové výšce je totiž neskutečně náročná. S lisovací technikou Megapress stihne instalační firma zrealizovat mnohem více zakázek oproti firmám, které stále pájejí nebo svařují.

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

-red-

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*