Technologie

Školy se mění a s nimi i osvětlení

Prostředí, v němž probíhá výuka, se mění od analogového k digitálnímu. Vzdělávací prostory se tomuto trendu musí přizpůsobit, aby si i v budoucnosti zachovaly efektivitu a udržitelnost. Měnící se vzdělávací koncepce přitom vyžadují prostory, které bude možné přizpůsobovat rozmanitým požadavkům, a to včetně správného osvětlení, které bude přívětivé pro děti i vyučující.

„Výkonem dostatečné a současně příjemné osvětlení je bezpochyby jedním z faktorů, který pomáhá k dosažení zdravého a přívětivého prostředí pro děti i učitele ve školách. Zumtobel má za tímto účelem v nabídce svítidla, která splňují normy i další technické předpoklady a současně umožňují velmi flexibilní možnosti instalací,“ říká Jan Vacek výkonný ředitel české pobočky nadnárodní společnosti Zumtobel Group.

Nové vzdělávací prostředí na školách, univerzitách a školicích ústavech je utvářeno inovativními styly výuky, flexibilním uspořádáním židlí i stolů a interaktivním učením. Důraz je kladen na samostatné „porozumění“ i dynamické studijní procesy ve skupinách. Bez ohledu na to, zda se jedná o přednáškový sál, posluchárnu, nebo knihovnu, chodbu, světlo je nedílnou součástí prostředí příslušné místnosti a přímo podporuje proces získávání znalostí. Níže představíme sedm trendů, které budou formovat učební prostory zítřka a ovlivňovat požadavky na osvětlení při vzdělávání.

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*