Technologie

Roletové a žaluziové překlady pro venkovní stínění

Překlad HELUZ FAMILY 3in1 nosný umožňuje svou variabilitou instalaci naprosté většiny na trhu dostupné stínicí techniky, a to jak během výstavby, tak kdykoliv později v průběhu užívání domu. Výhodou tohoto systémového řešení je, že ve všech případech zůstane zachován dostatek integrované izolace, aby nevznikly tepelné mosty. Nově byly tepelněizolační parametry překladu HELUZ FAMILY 3in1 nosný vylepšeny použitím grafitového polystyrénu.

Energetickou spotřebu, a tedy i provozní náklady domu neovlivňují jen výdaje na vytápění, ale i na jeho chlazení. Málokdo si uvědomuje, že u současných dobře izolovaných novostaveb nelze bez vnějšího stínění dosáhnout dobrého komfortu během letních měsíců. Ten může zajistit např. klimatizace. Je třeba si ale uvědomit fakt, že náklady na ochlazení vzduchu o 1 °C jsou 3x až 4x vyšší než náklady na její zvýšení. Teplých dnů v roce přibývá, proto by stavebníci již v projektu měli počítat s venkovním stíněním, které je z dlouhodobého hlediska levnějším i komfortnějším řešením, a tedy s nosnými roletovými a žaluziovými překlady, do nichž lze venkovní stínění doslova schovat.

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.
Šířka překladu HELUZ FAMILY 3in1 nosný (cm)U (W/m2.K) – základní varianta překladuU (W/m2.K) – zdivo z cihel HELUZ FAMILY /FAMILY 2in1
500,130,14 / 0,11
440,160,17 / 0,13
380,210,20 / 0,15

Zdroj: HELUZ

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*