Technologie

Rekonstrukce střešního pláště za plného provozu

CTP dokončilo rekonstrukci střešního pláště haly II. v CTParku Hlubočky, kde společnost Honeywell Aerospace Olomouc vyrábí a servisuje letecké motory. CTPark Hlubočky se skládá z budov různého charakteru a stáří, které jsou vzájemně propojeny a tvoří jeden celek. CTP přistoupilo k rekonstrukci střešního pláště na základě dohody s Honeywell Aerospace Olomouc, jelikož stávající střešní plášť byl na hraně životnosti a neodpovídal současným požadavkům na střechy. Rekonstrukce proběhla bez přerušení výroby v hale.

PŮVODNÍ STAV

Hala II. je 8lodní výrobní hala s ocelovou skeletovou nosnou konstrukcí v rastru 12 m a ocelovými příhradovými nosníky nesoucími střešní plášť. Hala II byla vybudována cca v roce 1970. Celková půdorysná plocha střechy je cca 12.380 m2 (včetně světlíků), přičemž rozměr jedné lodi je modulově 18 x 84 m. Původní světlíky lucernového tvaru s nosnou ocelovou konstrukcí měly délku 66 m s plným pláštěm ve vrchní části světlíku a drátosklem po bocích, kde byly již nefunkční větrací okna. Střešní plášť byl z calofrigových desek a asfaltových hydroizolačních pásů ve více vrstvách. Jelikož dochované podklady k hale byly minimální, tak CTP provedlo tyto kroky v rámci přípravy realizační dokumentace rekonstrukce:

Studie proveditelnosti rekonstrukce střešního pláště; Zaměření a zpracování dokumentace stávající konstrukce a Stavebně technický průzkum.

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.
Štítky:

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*