Technologie

Rekonstrukce obvodového zdiva je náročná

Fotografie ze zdění domu | Vzorový e4 dům | Wienerberger

Rekonstrukce nosného obvodového zdiva představuje významný zásah do statiky celého domu. Ať už se jedná o probourání oken či o opravu nevyhovujícího stavu stěn, neobejdete se bez stavebního povolení, bezchybné projektové dokumentace a kvalitního materiálu.

Výměnu dveří či podlahy pravděpodobně většina lidí zvládne svépomocí. Jiná situace však nastává, pustíte-li se do rekonstrukce nosného obvodového zdiva. Vzhledem k tomu, že jeho renovace zasahuje do statiky celého domu, tak podobné úpravy vždy vyžadují stavební povolení a kvalitní projektovou dokumentaci sloužící k tomu, aby se stavebník vyvaroval veškerých chyb, jež by později mohly mít negativní dopad na výsledek.

Zásahy do obvodového zdiva vyžadují především nemovistosti staršího data, nebo ty, které postihlo neštěstí, jako je požár či povodeň. U koupi starších domů je proto důležité nejprve do detailu prozkoumat současný stav zdiva a zjistit, co je třeba měnit a zda někdo již před vámi prováděl nějaké zásahy do konstrukcí. To platí i v případě, že se rozhodnete obvodové zdivo upravovat na základě vlastního rozhodnutí za účelem zvětšení či modernizace domu.

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*