Technologie

Provětrávané fasády: moderní řešení pro zdravou a efektivní izolaci domu

Provětrávané fasády jsou moderním řešením, které umožňuje efektivní a funkční zateplení budov. Využívají se stále častěji díky své schopnosti snížit náklady na energii a tím přispět k udržitelnosti. Klíčovou součástí provětrávaných fasád je minerální izolace, která zlepšuje jejich tepelný a akustický komfort a dělá konstrukci z hlediska vlhkosti bezpečnější. Jak větrané fasády fungují, z čeho se skládají a jaké výhody přinášejí obyvatelům budov?

Provětrávané fasády jsou typem vnějšího pláště budovy. Využívají se především u novostaveb, ale mohou být použity i při rekonstrukci starších budov. Jsou vhodné pro různé typy staveb, včetně bytových domů, kancelářských budov a škol, a v současné době jsou považovány za jednu z nejúčinnějších forem izolace.

„Jak již název napovídá, provětrávané neboli větrané fasády mají mezi vrstvou tepelné izolace a finálním vnějším obkladem provětrávanou vzduchovou mezeru, která umožňuje přirozenou výměnu vzduchu. Jedná se tedy o tzv. bezkontaktní zateplení,“ vysvětluje Ing. arch. Tereza Vojancová ze společnosti URSA, předního výrobce a distributora minerálních izolací.

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*