Technologie

Pasivní dřevostavby s konstrukčními deskami Rigips

Projekt luxusního rodinného domu v Králově Dvoře upoutá návštěvníka na první pohled. Dřevo zde dominuje nejen jako konstrukční materiál, ale tvoří i podstatnou část interiéru

Skladby stěnových i střešních konstrukcí s deskami RigiStabil a Rigidur je možné navrhnout tak, aby splnily nejvyšší nároky na tepelně technické požadavky i pro nízkoenergetické, či dokonce pasivní domy. Díky správně navržené konstrukci lze snížit náklady na vytápění v řádech desítek procent.

V případě použití stěny z tvárnic v tl. 380 mm s tepelněizolační výplní se dostaneme na hodnotu součinitele prostupu tepla 0,22 W/(m2K). „Ta samá stěna v konstrukčním řešení dřevostavby ve spojení konstrukčních desek Rigips a tepelné izolace ISOVER Woodsil v tl. skladby 320 mm dosáhne hodnoty 0,15 W/(m2K),“ vysvětluje Ing. Zdeněk Černošek, produktový manažer Rigips. Tato hodnota je dokonce lepší, než je horní hranice pro doporučený požadavek součinitele prostupu tepla pro pasivní domy. Ten by se měl pohybovat v rozmezí 0,18–0,12 W/(m2K).

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

-red-

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*