Technologie

Panelák proměnily velkorysé lodžie

Jižní fasádu domu v pražské Hostivaři tvořily úzké lodžie, které se pro venkovní pobyt nedaly skoro vůbec využít. Nyní jsou hluboké téměř dva metry. Jejich nová konstrukce je jednoduchá: rytmus fasády udávají ocelové sloupky, které vycházejí z modulárních rozměrů stavby. Dalším výrazným prvkem se staly konzoly, které lodžie vynášejí.

„Oslovila nás předsedkyně SVJ, Paní Ditrychová, která chtěla s podporou dalších členů výboru zlepšit kvalitu bydlení svého a svých sousedů. Začali jsme studií s nádechem developmentu –střešní nástavba, komplexní rekonstrukce, doplnění výtahu, rozšíření lodžií. Brzy jsme se však setkali s realitou SVJ, některé věci zkrátka nebyly průchozí. Vytvořili jsme několik studií, ale pak jsme se společně rozhodli pro subtilní zásah,“ vzpomíná David Pavlišta ze studia re:architekti.

Lodžie hloubky 1,1 m autoři rozšířili zhruba na dva metry pomocí konzolové konstrukce. Každý byt má nyní jednu souvislou lodžii místo dvou menších. Vlastníci bytů se pak sami rozhodli pro materiál podlahy lodžie, zda sníží parapety oken, někteří z nich měli možnost přímého vstupu na zahradu. S výjimkou bourání parapetů u některých bytů tedy zůstala původní konstrukce stavby nedotčena, proběhla také rekonstrukce hromosvodu.

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*