Technologie

Opláštění deskami CETRIS pro odolné obvodové stěny

Cestou kombinace různých nehořlavých obkladových a výplňových materiálů postupoval i výrobce cementotřískových desek CETRIS® při vývoji skladeb obvodových stěn pro dřevostavby

Dřevo a tudíž i výrobky na bázi dřeva jsou bez dodatečných úprav a ochran hořlavé a zápalné. Na druhou stranu jsou dřevěné konstrukce vůči požáru poměrně dobře odolné, protože dochází jen k postupnému odhořívání rychlosti asi 1 mm/min a konstrukce si současně zachovávají svou tuhost a únosnost po dlouhou dobu, kterou lze určit z tzv. zbytkového průřezu.

Pokud se porovnávají vlastnosti konstrukčních prvků na bázi válcované oceli (sloupy, průvlaky, nosníky, střešní vazníky) týchž prvků ze železobetonu anebo plnostěnných rostlých nebo lepených dřevěných prvků, pak u nechráněných konstrukcí nevychází dřevo vůbec špatně. Naopak, jeho chováni je předvídatelné, v čase rozvoje požáru netrpí náhlou ztrátou únosnosti (jako ocel) nebo praskáním a tvorbou odletujících úlomků jako železobeton. Při vhodné skladbě pak lze dosahovat i dlouhé požární odolnosti.

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*