Technologie

Obce se snaží ušetřit na osvětlení a technologie LED dominuje

Každé město je jedinečné, definované nejen jednotlivci, kteří ho nazývají domovem, ale také energií, kterou vyzařuje… a spotřebovává. Podle odhadů bude do roku 2050 žít ve městech pět miliard lidí (60 % světové populace) a podle Mezinárodní energetické agentury bude celková poptávka po osvětlení do roku 2030 o 80 % vyšší než v roce 2005. Spotřeba energie na pouliční osvětlení představuje stále významnější část spotřeby energie ve městech a stále větší zátěž pro obecní rozpočty.

Většina lidí zná hlavní výhody LED světel ve srovnání s tradičním osvětlením; například menší energetické ztráty a vyšší účinnost nebo vyšší bezpečnost. To je důvod, proč se několik měst rozhodlo nahradit své konvenční osvětlení systémy LED. Děje se tak ve snaze zvýšit bezpečnost silničního provozu, ušetřit energii a snížit náklady na údržbu díky účinnému městskému osvětlení.

Mezi výhody modernizace konvenčních osvětlovacích systémů patří: ochrana životního prostředí, snížení nákladů na osvětlení a zlepšení kvality světla.

Město netvoří pouze silnice a chodníky. Řádně osvětlit je potřeba parky a zelené plochy, dekorativní prostory, cyklostezky a mnohé kulturní a veřejné akce. Stále častěji se začíná mluvit o chytrých městech (Smart City).

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*