Technologie

Nouzové osvětlení: neexistuje univerzální řešení

Návrh nouzového osvětlení je komplexní záležitost. Nelze jednoduše říct, že například do malých budov je dostačující nouzové svítidlo s vlastní baterií a do velkých objektů se vždy instalují svítidla připojená na centrální bateriový systém. Je několik faktorů, které ovlivňují projektování systému:

  • Profil uživatelů budovy – zatímco některé budovy mají velmi homogenní profil uživatele, například studenti – jiné mohou být více smíšené. V této kategorii je nutné vzít v potaz věk, zdraví, životní podmínky a obeznámenost.
  • Typ a využití budovy – tři úrovně rizika definují, jak snadno lze ukončit činnost a jaký je pro příslušnou úroveň odpovídající typ systému nouzového osvětlení.
  • Rozloha a komplexnost budovy – velikost, komplexnost a stáří budovy představují faktory, které je při projektování nutné vzít v potaz.
  • Náklady na životní cyklus – zjistěte, jak mohou různé systémové přístupy ovlivnit počáteční investici vašeho projektu a dlouhodobé provozní náklady.
  • Údržba a servis – ať už se jedná o systém s manuálním nebo automatickým testováním, je třeba zabezpečit efektivní údržbu a servisní režim.
  • Výběr správného systému

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Kompletní návrh systému nouzového osvětlení

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*