Technologie

Nezateplenou střechou či půdou může unikat až třetina tepla

Snižování spotřeby energií v domácnostech je stále palčivější téma. Jedním z klíčových prvků, které mohou významně ovlivnit energetickou účinnost, je zateplení střechy a půdy domu. Majitelé na tato opatření mohou opět žádat o příspěvek z programu Nová zelená úsporám Light. 

Každá renovace domu za účelem snížení spotřeby energie musí být dobře naplánována, proto je vhodné se vždy poradit s odborníkem. „Ideální je začít hledáním místa, kudy z domu uniká nejvíce tepla. Často je to střecha nebo půda. Právě tudy může unikat 25 až 30 % veškerého tepla spotřebovaného na vytápění,“ upozorňuje Ing. arch. Tereza Vojancová ze společnosti URSA, předního výrobce a distributora minerálních izolací. 

Kvalitní izolace – klíč k energetické úspoře

Mnoho lidí se snaží ušetřit na tloušťce izolace nebo na kvalitě materiálu, což se z dlouhodobého hlediska nevyplatí. Nejvhodnější tloušťka izolace střechy a půdy je okolo 30-40 cm. Neméně důležitý je samotný výběr izolace. Ideální je použít minerální izolaci, protože propouští vodní páru. Je také přirozeně nehořlavá a dobře tlumí hluk. Vyzkoušet můžete minerální izolaci na bázi skla URSA GLASSWOOL nebo jedinečnou minerální izolaci bez formaldehydu URSA PUREONE.

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*