Technologie

Kombinace tepelného čerpadla a akumulačního krbu či kamen

Tepelné čerpadlo se u evropských rodinných domů stává hlavním zdrojem vytápění. Může za to zejména hledání alternativ k plynu, z čehož těží i rostoucí popularita vytápění dřevem. Spolu s tím se zvyšuje i zájem o kombinaci obou variant vytápění v podobě takzvaného hybridního systému. Akumulační krb či kamna v takovém případě slouží jako záložní zdroj k tepelnému čerpadlu, efektivně tak vytopí objekt zejména při aktuálních velmi nízkých teplotách. Zároveň prodlužují i životnost tepelného čerpadla a šetří náklady na vytápění.

Ve snaze hledat alternativy k vytápění plynem se řada tuzemských uživatelů přeorientovala na tepelná čerpadla. Kopírovali tak v podstatě celoevropský trend, kdy se z tepelného čerpadla stal nový hlavní zdroj vytápění rodinného domu. Ačkoliv byl tuzemský růst poptávky po tomto řešení v posledním roce enormní, řada uživatelů v Česku stále upřednostňuje klasické vytápění dřevem. K tepelnému čerpadlu tak chtějí připojit i krb či kamna.

„Tito lidé preferují přírodní variantu vytápění a nechtějí se o ni ochudit. Se dřevem si spojují pohodu a teplo domova, vyhledávají sálavé teplo, které proudí z krbu či kamen, případně je jen přitahuje a fascinuje pohled do ohně,“ uvedl Richard Dorazil ze společnosti Hoxter, která se zabývá výrobou krbových a kamnových systémů.

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*