Technologie

Jak zateplit celý dům s nižšími náklady a bez kompromisů na kvalitě?

Evropský parlament v březnu schválil revizi Směrnice o energetické náročnosti budov (EPBD), která je stěžejní pro snížení spotřeby energie v budovách. Členské státy začnou na jejím základě tvořit strategii tak, aby cíle byly pro danou zeměpisnou šířku nákladově efektivní. Zároveň se chystají i dotační tituly, aby byla ještě více podpořena kvalitní řešení novostaveb i rekonstrukcí. Jak na kvalitní a zároveň ekonomicky efektivní zateplení rodinného domu, díky kterému se uchráníte před rostoucími cenami energií i do budoucna, poradí Ing. arch. Tereza Vojancová ze společnosti URSA.

Pro efektivní úsporu energií je nejlepším řešením komplexní renovace domu, tedy zateplení fasády, střechy i půdy najednou. Přestože toto řešení není nejlevnější, můžete využít dotační podpory až do výše 50 % způsobilých výdajů. Pokud se provede chytře a pod dohledem odborníka, je možné i na komplexním zateplení ušetřit nemalé sumy. Jako jedno z nejekonomičtějších řešení lze pak považovat zateplení na úroveň pasivního domu, tedy to, kdy je tloušťka izolace v šikmé střeše či na podlaze půdy 30-40 cm. Díky tomu budete mít jistotu, že konstrukcí vašeho domu nebude zbytečně unikat teplo a dům nebude ztrácet na hodnotě. Navíc si zajistíte komfortnější a zdravější bydlení a ochráníte se před rostoucími cenami energií i do budoucna.

„Zateplením celého domu snížíte energetickou spotřebu až o 70 %. I jen dílčí opatření má ale smysl. Například zateplení podlahy půdy je možné realizovat velmi rychle s malými náklady, a přitom každoroční úspora za vytápění může být až 20procentní,” říká Tereza Vojancová.

Pro zateplení šikmých střech, lehkých příček, trámových stropů i stěn dřevostaveb se skvěle hodí přírodní minerální izolace URSA PUREONE. Nabízí vynikající tepelnou ochranu – v zimě pomáhá zabránit úniku tepla z interiéru a v létě chrání dům před přehříváním. Navíc izoluje hluk z venkovního prostředí. Minerální izolace je také nehořlavá, neobsahuje škodlivé látky a je odolná proti hnilobě a plísním.

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*