Technologie

Jak úspěšně zatočit s plísněmi na fasádách

Důležité v boji s plísněmi a řasami na fasádách je nedopustit, aby vůbec vznikly. K tomu stačí dodržovat běžný plán údržby, ke kterému patří především pravidelné umývání a nejdéle po 10-15 letech realizace renovačního nátěru fasádní barvou. Působením atmosférických vlivů se totiž časem snižuje vodoodpudivost fasádního povrchu, dochází postupně k jeho zvětrávání, znečištění, vyblednutí odstínů a velmi snadno pak podléhá napadení řasami a plísněmi.

OPRAVA JE NÁKLADNĚJŠÍ NEŽ ÚDRŽBA

Pokud zárodky řas a plísní z povrchu fasády v rámci běžné údržby včas neodstraníme, hrozí její zrychlená degradace a v budoucnu se nevyhneme nákladnější opravě. Oprava je přitom nejenom finančně, ale i časově mnohonásobně náročnější a celkově obtížnější než standardní běžná údržba.

Základní prevencí je proto pravidelné omývání a renovační nátěry. Mytím odstraníme všechny nečistoty, včetně těch organického původu a odebereme mikroorganismům zdroj živin. Novým nátěrem pak fasádu oživíme a obnovíme její původní vlastnosti. Pokud je podklad po důkladném omytí a vyschnutí soudržný (nedrolí se) a není napaden koloniemi řas a plísní (bez fleků a map), stačí nechat v doporučeném intervalu údržby nanést na původní fasádu základní nátěr např. JUB REVITAL Primer, který současně překlene případné mikropraskliny. Následně stačí ve dvou vrstvách aplikovat některou z osvědčených mikroarmovaných fasádních barev JUB.

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.
Štítky:

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*