Technologie

Jak účinně a jednoduše zkrotit hlučné stroje?

Nadměrný hluk patří mezi nejčastější faktory, které ohrožují zdraví lidí na pracovišti. Dlouhodobý nebo velmi silný rámus vede nejen k poškození sluchu, ale také k onemocnění tinnitem, zvýšenému stresu nebo častějším pracovním nehodám. Pomocí speciálních protihlukových izolací jej však lze jednoduše snížit.

Výzkumy, data i zkušenosti ukazují, že se lidem nejlépe pracuje v prostředí s nízkou mírou hluku. Jeho množství na pracovišti upravuje i česká legislativa. Zaměstnavatelé tak musejí hladinu na pracovišti nejen pravidelně měřit, ale také před ním efektivně chránit zaměstnance. Přesto ještě donedávna patřila ztráta sluchu k nejčastějším nemocem z povolání v zemích EU.

Nejlepším řešením jsou konstrukční změny ve strojích a technologiích, které vedou ke snížení hladiny dozvuku. Moderní stroje jsou naštěstí automaticky osazeny materiály, které snižují dobu dozvuku. K těmto materiálům se řadí i moderní akustické izolace, které se vyrábějí ze zpěněného polyuretanu v různých tloušťkách i provedeních. Využívají se jak v průmyslu k odhlučnění strojů či konkrétních místností, tak v nahrávacích studiích a všude jinde, kde je důležitá kvalitní akustika.

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*