Technologie

Dobře větraná střecha se v létě nepřehřívá a v zimě tolik nepromrzá

Správně řešená ventilace střešní konstrukce udržuje vzduch v pohybu. To podporuje lepší izolaci střechy, která se v létě nepřehřívá, takže život pod ní je příjemnější. Nové střešní větrací „tašky“ do plechových krytin od HPI-CZ vynikají velkou větrací kapacitou, ale i vloženou mřížkou proti hmyzu a ptákům. 

Dobře fungující větrání střechy pomáhá zajistit výměnu vzduchu v podstřeší: Zatímco chladný čerstvý vzduch nechává vstoupit dovnitř, teplý vlhký vzduch přirozeně odchází. To pomáhá udržovat optimální teplotu v konstrukci střechy: Nepřehřívá se, ale ani nepromrzá. Správně větraná střecha tak pomáhá zlepšovat izolaci a energetickou účinnost. Pro majitele nemovitosti to v létě znamená úspory za klimatizaci a v zimě za topení.

Fakt, že střecha může „dýchat“ navíc prodlužuje životnost použitých materiálů tím, že snižuje riziko hniloby. Pod takovou střechou se žije zdravěji: Dobré proudění vzduchu zabraňuje hromadění látek jako jsou spóry plísní nebo roztoči. Naopak nefunkční větrání střechy může zapříčinit hnilobu dřevěných konstrukcí a do budoucna znamenat nákladné opravy.

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*