Technologie

Do Kolína za sportem

Tréninkovou halu v Borkách u Kolína autoři navrhli v pasivním standardu – vytápí ji a částečně chladí tepelná čerpadla, na střechu umístili fotovoltaickou elektrárnu. Její výraz je současný a zároveň tradiční, fasádu člení velká okna. Spodní část budovy je zděná, vyšší horní část tvoří dřevěná lucerna v korunách stromů.

Pozemek za atletickým stadionem vymezuje hřiště a areál tenisových kurtů. Sportovní areál obklopuje listnatý les, přístupová cesta z Kolína vede procházkou podél Labe, lemuje ji cyklostezka.

„Návrh pomohly definovat následující fenomény: Kolín je velký tak akorát, má přátelskou atmosféru a dobře se tu jezdí na kole. A místo samotné se nachází v přírodě u Labe. Základním konceptem proto byla jednopodlažní stavba, ukončená střechou s velkým přesahem a dřevěnou hmotou haly. Hluboce vykonzolovaná markýza nad vstupní částí přidala budově vlídné měřítko, její přesah může sloužit sportovcům posloužit jako zápraží ve chvílích odpočinku. Nad zděnou stavbou je dřevěná část sportovní haly,“ uvádí architekt Štěpán Valouch a dodává: „Šatny, sklady i bar s kavárnou jsme umístili do jednoho podlaží tak, aby byly snadno dostupné a rychle po ruce. Z recepce je zároveň dobrý přehled o tom, co se všude kolem děje. Na vstupní část pak navazuje prostor sportovní haly.“

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*