Technologie

Brilantnost z hlediska udržitelnosti

Platina ve Wiesbaden (Německo) má sofistikovanou energetickou koncepci. V průběhu roku budova generuje více obnovitelné energie, než spotřebovává. Neumann Architekten, Frankfurt © 2023 by Jörg Hempel; www.joerg-hempel-com

Platina ve Wiesbadenu svítí s průkopnickou budovou standardní a vysoce průhledným sklem ze sklenice Saint-Gobain.

Stanovení pozitivních impulsů z hlediska udržitelnosti bylo deklarovaným cílem nové výstavby Hessen Agentur ve Wiesbaden (Německo). Všechny stavební materiály používané v novém sestavení dřeva, proto musely splňovat nejvyšší standardy udržitelnosti. Skleněné prvky vyrobené ze solárního skla SKN 183 SKN SKN SKN SKN 183 byly dodávány síťovým partnerem ClimaPlussuscurit Glas Herzog z Waghäusl. Swisspacer Spacer pruhy zajišťují optimální energetickou účinnost v okraji zasklení.

„Platina“ ve Wiesbadenu je již považována za vlajkový projekt pro udržitelné kancelářské budovy veřejného sektoru. Viditelným znamením je platinová předběžná certifikát z německé rady pro udržitelné budovy (DGNB). To je zajištěno pomocí přírodních surovin z obálky budovy po interiér a také koncepci inteligentní energie, který sahá od výroby obnovitelné energie po mobilitu pro klima. Architektura kombinuje metodu hybridní konstrukce dřeva s recyklovatelnými stavebními materiály. Byla věnována velká pozornost poskytování kanceláří přírodními a uživatelsky přívětivými povrchy.

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*