Technologie

Bezpečnostní sloupky Hörmann střeží hokejové mistrovství

Právě probíhající Mistrovství světa v hokeji v České republice je nejen výjimečnou sportovní událostí, ale pro pořadatele a organizátory také akcí, při níž je kladen velký důraz na bezpečnost diváků. V Praze jim v tom letos pomáhá novinka společnosti Hörmann – speciální bezpečnostní sloupky zabraňující vjezdu těžkých nákladních vozidel mezi lidi.

Nelehký úkol zajistit na hokejovém mistrovství bezpečnostní a sanitární servis připadla mimo jiné firmě TOI TOI, která ve své promyšlené koncepci využila i deseti sloupků Hörmann Pilomat OctaBlock. Ty váží 350 kg, na výšku měří 120 cm a jsou zapuštěny do šestihranné základny. Díky své konstrukci jsou schopny zvednout nákladní vozidlo za přední nárazník, čímž efektivně zabrání jeho dalšímu pohybu. Tato vlastnost z nich činí spolehlivější řešení než tradiční betonové zátarasy, které mohou velká nákladní auta prorazit. Další výhodou těchto sloupků je jejich flexibilita. Na rozdíl od betonových zátarasů, které nelze snadno přesouvat, mohou být sloupky velmi operativně umístěny tam, kde jsou aktuálně nejvíce potřeba.

„V případě pražského Mistrovství světa v hokeji se jedná o pilotní projekt využití bezpečnostních sloupků, ale jejich velká premiéra je čeká teprve na nadcházejícím Mistroství Evropy ve fotbale, které bude od poloviny června probíhat v Německu a kde bude tato novinka naší společnosti využita ve skutečně širokém měřítku,“ uvedl Otto Burger, jednatel společnosti Hörmann ČR. www.hormann.cz

-jik-

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*