Infoservis

Známe TOP stavební firmu roku

Titul TOP stavební firma roku 2023 obhájil vítěz loňského ročníku společnost Swietelsky stavební s.r.o. a stejně jako vloni se na druhém místě umístila firma Strabag a.s. Bronzovou příčku obsadila stavební firma Colas CZ a.s. Soutěž každoročně vyhlašuje analytická společnost CEEC Research a nominované firmy letos hodnotilo 416 veřejných zadavatelů.

Ceny se stavebním firmám předávaly na slavnostním Setkání lídrů českého stavebnictví 2024 ve Španělském sále Pražského hradu, za osobní účasti dvou ministrů: ministra práce a sociálních věcí Mariána Jurečky a ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše, který ocenění předával za velkého potlesku hostů v sále, kterých bylo bezmála 500!

„Ocenění TOP stavební společnost vyhlašuje CEEC Research již od roku 2012. Účastní se jí největší stavební společnosti v zemi, které realizovaly nejvíce zakázek pro veřejné zadavatele v uplynulém roce. Ti jednotlivé hráče hodnotí podle jednoduchých kritérií na základě své spokojenosti s dobou realizace, cenou za výsledné dílo nebo kvalitou výstavby. Stavební společnosti naše ocenění berou velice vážně a vnímají ji jako obrovskou prestiž, neboť vyhlašování a předávání probíhá v rámci největšího Setkání lídrů českého stavebnictví v ČR na Pražském hradě, tedy před očima široké odborné veřejnosti. Jsme rádi, že toto výjimečné ocenění se těší obrovskému zájmu a pozornosti,“ říká k vyhodnocení soutěže Michal Vacek, ředitel CEEC Research.

Nominované stavební firmy hodnotili zástupci zadavatelů veřejných zakázek známkou 1–5 jako ve škole, kdy 1 je nejlepší ohodnocení a 5 nejhorší. Výslednou známku tvoří průměr všech získaných známek a určuje pořadí firmy v soutěži. Hodnotily se zakázky realizované firmami v roce 2023 a průzkum probíhal v průběhu měsíce března letošního roku.

„Koho by nepotěšilo, když si jeho práce vysoce cení sami klienti. Být dlouhodobě mezi nejlepšími je pro nás opětovným potvrzením, že sázíme na správné hodnoty a firemní kulturu. Znamená to, že je náš výsledný produkt, postoj a spolehlivost pořád na té nejvyšší úrovni. A na těchto principech chceme samozřejmě stavět i v dalších měsících a letech,“ uvedl Radim Čáp, jednatel společnosti SWIETELSKY stavební.

Člen představenstva STRABAG a.s., společnosti, která se umístila na druhé příčce, Martin Bašár se k úspěchu v soutěži vyjádřil: „Mít úspěch u zákazníků je vždy skvělou vizitkou a velice nás těší, že práce našich zaměstnanců je již řadu let oceňována jako jedna z nejlepších v oboru stavebnictví. Partnerský přístup, spolehlivost a kvalita jsou našimi základními firemními hodnotami a věřím, že společně s odborností našich pracovníků a firemním důrazem na inovace, jsou hlavními ingrediencemi našeho úspěšného působení na trhu. To, že již podesáté v řadě můžeme převzít medailové ocenění v této anketě, je pro nás velká čest, a můžeme slíbit, že na vavřínech ani tentokrát neusneme. Budeme pracovat na tom, abychom se nadále zlepšovali a udrželi si své místo mezi lídry českého stavebnictví.“

Ocenění z rukou místopředsedy vlády pro digitalizaci a ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše převzal také předseda představenstva a generální ředitel společnosti COLAS CZ Tomáš Krones:

„Je mi ctí přijmout jménem COLAS CZ toto prestižní ocenění. Vnímám ho jako uznání úsilí, které naši zaměstnanci denně vynakládají, aby naše stavby byly provedeny na nejvyšší úrovni a aby naši zákazníci byli spokojeni. Je to také potvrzení správnosti cesty, po které jsme se vydali, a současně závazek do budoucna pro celý tým COLAS CZ.”

Soutěž TOP stavební firma roku má už v České republice tradici a zástupce partnera letošního ročníku, jednatel společnosti VEACOM Jan Havel, jihodnotí takto:

„Je mi velkou ctí, že se právě naše společnost Veacom stala partnerem soutěže TOP stavební firma roku. Vzhledem k transparentnímu zařazení všech firem s nejvyšším objemem veřejných zakázek a systému hodnocení přímo ze strany investorů, považuji toto ocenění za jedno z nejvýznamnějších, jaké může stavební firma v České republice dosáhnout. Přeji všem vítězům, aby především udrželi své nasazení, díky kterému toto ocenění dosáhli.“

V tabulce je desítka nejúspěšnějších firem, které získaly v hodnocení lepší než známku 2:

PořadíFirmaPrůměrná známka
1.SWIETELSKY stavební s.r.o.1,69
2.STRABAG a.s.1,70
3.COLAS CZ a.s.1,85
4.STRABAG Rail a.s.1,90
5.EUROVIA CS a.s.1,94
6.CHLÁDEK a TINTĚRA PARDUBICE a.s.1,95
7.SKANSKA a.s.1,97
8.M-SILNICE a.s.1,97
9.PORR a.s.1,99
10.VODOHOSPODÁŘSKÉ STAVBY, s.r.o.2,12

-jik-

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*