Infoservis

Změna orientace stavebnictví na cestě k větší udržitelnosti

Od starých budov, které potřebují modernizaci, až po energeticky náročné kancelářské budovy – na cestě k větší klimatické neutralitě je ve stavebním sektoru mnoho práce. V Německu se tento sektor podílí na emisích CO2 přibližně 30 procenty. Po mnoho let se však stavebnímu sektoru nedařilo dosáhnout cílů v oblasti snižování emisí CO2 stanovených německou vládou. Na veletrhu Light + Building ve Frankfurtu nad Mohanem, který se koná do 8. března 2024, představuje své inovativní technologie přibližně 2200 vystavovatelů.

Během nadcházejících ještě tří dnů jsou v centru pozornosti předního světového veletrhu osvětlovací techniky a techniky pro budovy řešení pro větší udržitelnost. Přibližně 2200 vystavovatelů představí moderní design osvětlení, technologie pro chytré budovy a služby, technologie pro efektivní hospodaření s energií, připojení fotovoltaických instalací, nabíjecí stanice pro elektromobilitu a elektrickou infrastrukturu. Tyto inovace mají potenciál ušetřit do roku 2030 až mnoho milionů tun CO2.

Light + Building je mezinárodní platforma pro elektrotechnický průmysl a projektanty osvětlení, která do Frankfurtu nad Mohanem láká firmy z celého světa. Míra mezinárodnosti mezi vystavovateli dosáhla 77 procent. Po Německu pochází nejvíce vystavovatelů z Itálie, Číny, Türkiye, Španělska, Polska, Rakouska, Nizozemska, Velké Británie, Francie a Řecka. „Je fascinující vidět, kolik novinek pro naše domy a budovy přichází na trh. Na veletrhu Light + Building si každý může rozšířit své znalosti v osobních diskusích. Koneckonců, pokud chceme dosáhnout přeorientování na větší udržitelnost ve stavebnictví, musí vše ladit a efektivně fungovat,“ říká Wolfgang Marzin, prezident a generální ředitel společnosti Messe Frankfurt.

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

BUĎTE ELEKTRIFIKOVÁNI

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*