Infoservis

Wienerberger poradí, jak se připravit na fotovoltaiku

Nenechte si ujít první Wienerberger fórum roku 2023, které se bude konat 18. května ve virtuálním prostoru World of Wienerberger. Přední odborníci z oblasti stavebnictví a energetiky představí moderní pojetí fotovoltaiky v Česku a nastíní možnosti její skutečné návratnosti či svépomocné instalace panelů do střešní krytiny. Zájemci se ale mohou těšit i na tipy, jak navrhovat energeticky úspornější stropní konstrukce a jejich napojení na příčky, a dozví se, jak jim při navrhování šikmé střechy může pomoci vhodný software.

„Probereme praktické výhody integrovaných solárních modulů Wevolt X-Tile. V rámci tématu ovšem proběhnou především diskuze o skutečné návratnosti, ale i možném riziku provozu velkých fotovoltaických elektráren. Účastníci fóra se dozví také o problematice instalace fotovoltaiky svépomocí nebo o energetickém standardu domů s téměř nulovou spotřebou energií v souvislosti s fotovoltaikou,“ jmenuje hlavní body diskuze produktový manažer Wienerberger Wewolt Daniel Frejvald.

On sám vysvětlí, že v případě využití Wevolt X-Tile se fotovoltaika instaluje na střešní latě místo tašek, takže nenarušuje plášť, kvalitně těsní a nijak nezatěžuje konstrukci. V neposlední řadě lze tímto způsobem ušetřit množství materiálu na pokrytí střechy. Na fóru zájemcům předvede v praxi i další benefity modulů, zatímco obecněji problematiku solárních elektráren okomentuje Pavel Hrzina, odborný asistent na katedře elektrotechnologie ČVUT FEL a vedoucí skupiny pro malé zdroje a akumulaci, Solární asociace.

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*