Infoservis

Vyvyžovací ventil v nových verzích

Společnost Taconova nabízí pro vyvažovací ventily TacoSetter Inline 130 nové dodatečné přípojné rozměry a větší rozsahy průtokových množství. Díky novým přípojným rozměrům by sortiment měl poskytovat více flexibility u systémových šroubových spojů příslušného potrubního systému. Pro jmenovitou velikost DN 20 je tak například k dispozici přípojný závit pro 3/4“ převlečnou matici na „Eurokonus“ nebo 1“ přípojný závit pro 22mm šroubení se zařezávacím kroužkem. V rozměru DN 25 je TacoSetter Inline 130 k dispozici s velikostmi závitu od 1“ do 1 1/2“ a s rozsahem průtokových množství 20 – 70 l/min.
Průzorové sklo s natištěnou stupnicí pro kontrolu průtokového množství je u všech verzí TacoSetter Inline 130 tvořeno borosilikátovým sklem, což zvyšuje teplotní odolnost vyvažovacího ventilu na 130 °C. Díky tomu je TacoSetter Inline 130 vhodný i pro regulaci zpětných větví solárních tepelných zařízení. Průzorové sklo je navíc méně náchylné k usazování nečistot a má vyšší chemickou odolnost.

Osvědčený vyvažovací ventil TacoSetter Inline 130 umožňuje regulaci průtokového množství v l/min, které lze přímo kontrolovat rotametrem a průzorovým sklem s indikační stupnicí. Teplotní odolnost do 130 °C umožňuje i použití v solárních tepelných zařízeních; pro tuto oblast použití je průzorové sklo k dostání i s glykolovou stupnicí. Další, nové provedení ventilu TacoSetter 130 ve jmenovité světlosti DN 25 s oboustranným vnějším závitem, umožňuje použití pro rozsah průtokového množství od 20 do 70 l/min.
Omezování objemového průtoku
pro statické hydraulické vyvažování a cirkulaci
TacoSetter Inline patří již od roku 1985 do sortimentu společnosti Taconova a v odborném světě sanitární techniky, topení a klimatizace je považován za originál mezi vyvažovacími ventily s průzorovým sklem a indikační stupnicí. Armatura umožňuje regulaci průtokového množství přímo v l/min. Hlavní oblastí využití vyvažovacího ventilu TacoSetter Inline je použití jako ventil pro regulaci větví sloužících ke statickému vyvažování v topných systémech.
Jednotlivé typy vyvažovacích ventilů TacoSetter Inline, které jsou k dostání ve velikostech DN 15 až DN 25, kromě toho splňují požadavky dle DVGW W 270 a doporučení KTW. S těmito certifikáty pro použití v instalacích pitné vody a pro jmenovitý tlak PN 10 je vyvažovací ventil vhodný i pro použití v instalacích pitné vody. Ve jmenovité velikosti DN 15 je těleso armatury vyrobeno z mosaze odolné vůči odzinkování.
Pro instalaci v systémech plastových potrubí nabízí Taconova vyvažovací ventil TacoSetter Hyline, který je koncipován především pro hydraulické vyvažování geotermických solankových okruhů.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*