Infoservis

Vibrující brněnské Zábrdovice oživí Block A[rt]

Proměnující se brněnské Zábrdovice, bývalá průmyslová čtvrť moravské metropole, dostane nový impuls. Mezinárodní developerská společnost DOMOPLAN postaví ve spolupráci s mladými umělci na ulici Bratislavská rezidenci Block A[rt]. Industriální podoba inspirovaná kubismem v kombinaci s uměleckými díly vytvoří z rezidence vnitřní galerii zachovávající charakteristický genius loci této oblasti. Rezidenční projekt, který je součástí bytového komplexu Pekárenský dvůr, nabídne 31 bytů o dispozicích 1+kk až 2+kk. Investiční objem projektu dosahuje 160 milionů korun.

K vzájemnému propojení architektury, umění a developmentu si DOMOPLAN ze skupiny FIPOX vybral záměrně rezidenci v městské části Zábrdovice. V minulosti industriální oblast, která v současné době prochází dynamickým rozvojem výstavby, je protkaná řadou uměleckých a komunitních center a také streetartovým uměním.

„Development, architektura a umění k sobě neodmyslitelně patří. Mají společné to, že zásadním způsobem promlouvají do veřejného prostoru a kultivují ho. Proto jsme ke spolupráci s mladými kreativními talenty zvolili rezidenci Block A[rt] v Zábrdovicích, které se postupně stávají velice osobitým brněnským art districtem,“ uvádí o rezidenčním projektu Tomáš Vavřík, zakladatel společnosti DOMOPLAN. Součástí Block A[rt]u, jehož investiční objem je 160 milionů korun, bude 31 bytů o dispozicích1+kk až 2+kk. Koncipovány jsou tak, aby do interiérů proniko co nejvíce přirozeného světla. Každý z bytů také bude mít svou vlastní lodžii.

„Block A[rt] je naším prvním projektem, kde dáváme umělcům prostor pro realizaci. Propojit umění se stavbou a přispět tak ke kultivaci veřejného prostoru plánujeme i v našich dalších rezidencích. Zapojit do toho chceme talentované kreativce z daných lokalit, kteří mají k danému místu osobní vztah. Jejich umění tak ještě více podtrhne charakter místa a identitu daných komunit, které tímto krokem chceme více podporovat,“ doplňuje Tomáš Vavřík další plány.

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*