Infoservis

VELUX představuje aplikaci MyDaylight

První mobilní aplikaci pro návrh rekonstrukce bydlení ve virtuální realitě na světě, umožňuje navrhnout a ověřit si vlastní projekt rekonstrukce vybrané místnosti pomocí vizualizace denního světla ve formátu 360° nebo ve virtuální realitě.

Nová mobilní aplikace od společnosti VELUX s názvem MyDaylight umožňuje všem zájemcům ověřit si skutečné množství denního světla ve svém návrhu rekonstrukce. Stačí zadat základní parametry místnosti jako jsou rozměr podlahy, výška a sklon střechy, výška stropu, rozmístění oken, umístění nábytku, orientaci místnosti vůči světovým stranám a upřesnit materiály jednotlivých povrchů. Z důvodů náročnosti výpočtu simulace pro virtuální realitu dostane uživatel k dispozici svou, na míru vytvořenou simulaci za zhruba deset minut. Výsledek lze prohlížet buď v režimu formátu 360° nebo ve virtuální realitě pomocí VR brýlí.
Aplikace pomáhá uživatelům překlenout mezidobí od prvních představ až k jejich realizaci. „Existuje totiž mnoho lidí, kteří by chtěli změnit to, jak bydlí, ale nejsou schopni dotáhnout své konkrétní návrhy až do samotné realizace. Aplikace je o tento jeden, ale důležitý krok posouvá dále za svým snem o lepším bydlení. Reálná simulace je totiž pro ně prvním hmatatelným výsledkem, který ukazuje, že je možné daný nápad realizovat,“ upřesnil Petr Král, marketingový manažer VELUX ČR.
Digitální podpora pro renovace
Trh segmentu DIY zažívá bum, jen za rok 2016 utratili Evropané 377 miliard EUR za vylepšení svého bydlení (European Home Improvement Monitor, 2016). S aplikací MyDaylight od společnosti VELUX se zájemcům o rekonstrukci dostává do rukou jedinečný nástroj, který může podpořit jejich představy o lepším bydlení.
„S ohledem na rostoucí trh zaměřený na vylepšení bydlení i skutečnost, že naši zákazníci jsou stále více digitální, vidíme v aplikaci dobrou obchodní příležitost. Poprvé totiž umožňuje zájemcům o rekonstrukci skutečně spatřit, jak moc může denní světlo proměnit jejich bydlení, zvýšit jeho hodnotu a ukázat jim, že se vyplatí začít renovovat,“ uvedl Petr Král, marketingový manažer VELUX ČR. „Předpokládáme, že uvedení aplikace se bude podílet na zvýšení tržeb za rok 2018, a to kvůli novým projektům, které budou zahájeny díky využití této aplikace.“
Soukromý kapitál, který je k dispozici pro projekty rekonstrukcí v celé Evropě, dosahuje ohromujících 30 bilionů EUR (Copenhagen Economics, Healthy Homes Barometer 2017), přičemž klíčem k uvolnění tohoto potenciálu je nabídnout majitelům domů maximální množství informací.
Budoucnost je digitální
Aplikace nabízí jedinečnou příležitost experimentovat s různými variantami rekonstrukce, a protože je určena pro mobilní telefony, je služba k dispozici kdekoli a kdykoli. Využívá rostoucí vlnu zájmu zákazníků o vlastní řešení na míru i trend vyhledávat a nakupovat online.
„Lidé se stále častěji nechávají inspirovat v prostředí internetu. Pomocí této aplikaci se můžeme s našimi zákazníky setkávat tam kde reálně jsou. Bez ohledu na to, zda se nachází v autobusu, ve vlaku nebo doma se svým partnerem, všude mohou objevovat nejrůznější konfigurace a ověřovat své nápady spojené s jejich rekonstrukcí,“ uvedl Petr Král, marketingový manažer VELUX ČR.
Doba strávená brouzdáním na mobilních zařízeních se neustále zvyšuje, přičemž v Evropě se za poslední čtyři roky téměř zdvojnásobila (z 53 minut denně v roce 2012 na 1 hodinu a 38 minut v roce 2016 [Global web index 2016]). Dnes má více než 515 milionů Evropanů přístup k internetu a 296 milionů z nich nakupuje v e-shopech, což odpovídá 43 % Evropanů ve věku nad 15 let (Ecommerce Europe 2016 Report). Mezi roky 2014 a 2016 vzrostl objem elektronického obchodování (e-komerce) z 402 miliard EUR na 510 miliard EUR. Přičemž se očekává, že se v roce 2018 oproti roku 2014 ztrojnásobí (E-commerce report 2015).
Světově první využití cloudu a virtuální reality v mobilní aplikaci pro renovace

Vůbec poprvé mohou lidé díky nejmodernějším technologiím ve vlastním bydlení plně zažít a zároveň si podrobně prohlédnout reálné denní světlo, ve všech jeho variacích.
„Použili jsme nové pokročilé technologie, které zatím nikdo jiný tímto způsobem dříve nevyužil, abychom zájemcům o rekonstrukci nabídli pohlcující zážitek ze světla a prostoru. Každý si zde může do simulace přenést své bydlení, což pomáhá posunout vlastní nápady na další úroveň,“ uvedl Petr Král, marketingový manažer VELUX ČR.
Aplikace MyDaylight využívá cloud a virtuální realitu založenou na herní technologii Unity.

Návod k použití aplikace MyDaylight

  1. Stáhněte aplikaci MyDaylight z App Store nebo Google Play
  2. Zadejte základní údaje o místnosti, jako jsou rozměr podlahy, sklon střechy a další
  3. Vytvořte si různé návrhy a experimentujte s množstvím denního světla nebo s umístěním a velikostí oken
  4. Během několika minut obdržíte oznámení o tom, že simulace je již vytvořena a je k dispozici ke stažení
  5. Vytvořenou simulaci můžete prohlížet ve formátu 360° nebo ve virtuální realitě pomocí VR brýlí. Díky nim získáte pocit jako byste stáli uprostřed místnosti, kterou jste si vytvořili.

Můžete si hrát, jak dlouho chcete a vytvořit tolik simulací, kolik potřebujete. Jediným omezením je váš čas a představivost. Aplikaci MyDaylight mohou zájemci zdarma nainstalovat na své chytré telefony z App Store a Google Play. Česká republika je mezi prvními čtrnácti zeměmi na světě, kde je aplikace již k dispozici. Další země budou následovat v průběhu roku 2018.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*