Infoservis

Velký zájem o ISH 2025

Udržitelný rozvoj zastavěného světa zahrnuje ochranu vody, snižování emisí, obnovitelné zdroje energie a jejich efektivní využívání. Odborníci z oblasti sanity, vytápění a klimatizace představí na veletrhu ISH od 17. do 21. března 2025 řešení pro udržitelné a moderní technologie technických zařízení budov, které to mohou umožnit. Z úvodního průběžného shrnutí vyplývá, že se plánuje zúčastnit více než 2 000 vystavovatelů a v roce 2025 bude kompletní spektrum produktů a služeb strukturováno podle tematických oblastí řešení.

Přední světový veletrh HVAC + voda je mezinárodním místem setkání pro sanitární, topenářské a klimatizační řemeslo a průmysl, specializované projektanty a inženýry, maloobchodníky, architekty, interiérové architekty a designéry, stavebnictví a bytový průmysl, stejně jako investory a místní úřady. Všichni přijíždějí do Frankfurtu, aby se seznámili s nejnovějšími inovacemi v oblasti sanitární, topné a klimatizační techniky, získali nové znalosti a kontakty. Spektrum vystavovatelů není o nic méně pestré než zájmy návštěvníků. „Naše první průběžné hodnocení po vypršení platnosti ceny za včasnou rezervaci ukazuje, že více než 2000 společností již naznačilo, že se chtějí nadcházejícího ISH zúčastnit. Patří mezi ně řada předních národních a mezinárodních značek z oblasti sanity, vytápění a klimatizace,“ říká Stefan Seitz, vedoucí ISH Brand Management.

Pod heslem „Řešení pro udržitelnou budoucnost“ se ISH 2025 zaměří na faktory, které pohánějí odvětví sanitace, vytápění a klimatizace. Patří mezi ně ekologická a efektivní výroba tepla, vědomé využívání vody a hygienického a čistého vzduchu. Témata z oblasti sanity, vytápění a klimatizace se promítají i do organizace veletrhu. Jak Seitz vysvětluje: „ISH má zahraniční strukturu návštěvníků. A každý návštěvník přichází na veletrh se svými individuálními potřebami, zájmy a dotazy. V souladu s tím jsme vyvinuli osm různých tematických oblastí řešení, které ještě přesněji odpovídají potřebám návštěvníků. A to by mělo každému umožnit najít správná řešení pro jeho konkrétní oblast zájmu.“

ISH BUDE NABÍZET NÁSLEDUJÍCÍ ŘEŠENÍ:

Zájmy účastníků byly jádrem vývoje osmi nových oblastí řešení. Aby se mohli na veletrhu optimálně orientovat, je uspořádání hal pro rok 2025 založeno na nových tematických oblastech řešení. Předběžný pohled na nový koncept a první klíčové hráče, kteří se zúčastní v příštím roce:

ŘEŠENÍ PRO KOUPELNY

Ať už se jedná o restaurace, hotely, fitness studia, bytové domy, soukromé domy nebo komerční budovy: řešení pro koupelny jsou základním požadavkem. Různé oblasti použití umožňují orientaci v halách. Kdo hledá inspiraci pro svou soukromou koupelnu, najde ji v halách 2.0, 3.0, 3.1, 4.1, 5.0, 5.1 a ve Fóru. Své výrobky zde představí špičkové značky jako Bette, Burgbad, Dornbracht, Duravit, Grohe, Hansgrohe, IdealStandard, Laufen, Kaldewei, Kermi, Keuco, Roca, Toto, Villeroy & Boch a Vitra. Vše, co souvisí se sanitárními instalacemi, představí vystavovatelé v hale 3.0. Patří mezi ně špičkové značky jako Dallmer, Geberit, Tece a mnoho dalších. S hygienickými dávkovači, osoušeči rukou a bezdotykovými bateriemi je tato výstavní hala také domovem společností, které nabízejí portfolio pro (polo)veřejná a komerční sanitární zařízení, jako jsou Delabie, KWC Professional a Schell.

ŘEŠENÍ PRO INSTALACI

Moderní, vysoce kvalitní nástroje a spojovací materiály tvoří základ pro optimální výsledky a efektivní montážní procesy. Vystavovatelé v hale 6.1 tak představí to nejlepší pro sektor sanitace, vytápění a klimatizace, od lisovacích nástrojů a zařízení na čištění potrubí až po dobře organizované skladovací prostory, efektivní dopravní prostředky a prvky pro průmyslovou prefabrikaci. Mezi přední značky, které se akce účastní, patří Adolf Würth, Fischerwerke, Novopress, Rems, Rothenberger a WVG.

ŘEŠENÍ PRO VODONOSNÉ SYSTÉMY

Dopad budov na životní prostředí závisí zásadně na systémech přivádějících vodu, jako je pitná voda a vytápění. Důležitým příspěvkem je také ozelenění střech a fasád a využívání užitkové a dešťové vody. Inteligentní systémy hospodaření s vodou, filtry a systémy úpravy a mnoho dalšího představí vystavovatelé v halách 4.0 a 6.0 na východní straně výstaviště. Kromě toho budou v hale 6.0 k dispozici panelové topné systémy a zavlažovací systémy pro zelené střechy a fasády, stejně jako okapy, svody, filtry a nádrže na užitkovou a dešťovou vodu. Mezi nejlepší značky, které zde můžete vidět, patří BWT, GF Building Flow Solutions, Judo, Grünbeck, Rehau a Viega. Odborníci na topné systémy budou v západní části výstaviště, v halách 9.0 a 9.1. Mezi zúčastněnými společnostmi budou společnosti Caleffi, Danfoss, Grundfos, IMI Hydronic, Oventrop, Reflex Winkelmann a Wilo.

ŘEŠENÍ PRO VÝROBU TEPLA

Existuje mnoho různých způsobů, jak vyrábět teplo účinným, udržitelným a ekologickým způsobem. V hale 9.1 odborníci na lokální a dálkové vytápění vysvětlí, jak funguje decentralizované zásobování v sousedství a přenos tepla v budovách. V hale 11.0 představí špičkové značky jako BHT Windhager, Fröling, Hargassner a ÖkoFEN zdroje vytápění, které vyrábějí tepelnou energii s využitím biomasy, a také plynové a kapalinové topné systémy a tepelná čerpadla. Jeremias, JosephRaab a Schräder, abychom zmínili alespoň některé, se zaměří na technologii spalin. V hale 12 budou vystavovatelé prezentovat tepelná čerpadla, bateriová úložiště a kombinace s fotovoltaickými panely pro efektivní systémy vytápění na bázi elektřiny. Mezi špičkové značky zde patří Bosch Thermotechnik, Daikin, Stiebel Eltron, Vaillant, Viessmann, Weishaupt a Wolf.

ŘEŠENÍ PRO INTELIGENTNÍ SPRÁVU BUDOV

Energetická účinnost, komfort bydlení a bezpečnost patří mezi cíle inteligentního řízení budov. Vystavovatelé jako Belimo, Deos, Siemens, Wago a další představí v hale 11.1 poprvé systémy potřebné pro energetický management, aplikace a funkce.

ŘEŠENÍ PRO VNITŘNÍ VZDUCH

Klimatizační a ventilační zařízení a systémy zajišťují vysokou kvalitu vnitřního vzduchu. Nabídka produktů a služeb prezentovaných vystavujícími firmami v hale 8 sahá od větracích a klimatizačních systémů pro kancelářské a administrativní budovy přes ventilační a klimatizační systémy pro čištění vzduchu ve vzdělávacích a zdravotnických budovách až po přesné klimatizační jednotky pro spolehlivý nepřetržitý provoz v datových centrech a výrobních budovách. Mezi společnosti, které v této souvislosti nabídnou vhodná řešení, patří ebm-papst, Helios, Kampmann, Swegon, Systemair, Trox a Wolf.

SOFTWAROVÁ ŘEŠENÍ

Moderní pracovní svět se rychle mění a nabízí širokou škálu příležitostí, jak nejen optimalizovat každodenní život v kanceláři, ale také zjednodušit plánovací procesy. Vystavovatelé softwarových řešení, jako jsou Hottgenroth, Linear a Trimble, budou v hale 8 poprvé prezentovat software pro dodavatele sanity a vzduchotechniky, systémy pro řízení a optimalizaci budov a plánovací software pro plánování a výstavbu technických zařízení budov.

ŘEŠENÍ PRO VÝROBU SANITY A VZDUCHOTECHNIKY

Výroba sanitárních a vzduchotechnických produktů vyžaduje komplexní řadu vysoce kvalitních komponentů, které splňují specifické požadavky sanitárních, topných a klimatizačních systémů. V rámci nového uspořádání haly ISH jsou dodavatelé komponent přiřazeni přímo k příslušnému poli řešení.

ZAMĚŘENÍ NA MLADÉ TALENTY

Prostor byl na ISH 2025 vyhrazen mladým inovativním firmám. Mladí talenti z oboru budou v centru pozornosti v propagační oblasti Spolkového ministerstva hospodářství a opatření v oblasti klimatu (BMWK). Platforma je navržena tak, aby mladým firmám usnadnila vstup na trh a umožnila jim navázat mnoho nových kontaktů. Také pro začínající podniky je zásadní etablovat se na trhu, navazovat kontakty a prezentovat své inovace. Startupová oblast ve spolupráci s Německým obchodním sdružením pro budovy a energetiku (VdZ) jim k tomu dává příležitost.

Komplexní přehled všech oblastí řešení, souvisejících oblastí použití, akcí a možností registrace najdete na webových stránkách ISH na adrese ish.messefrankfurt.com. -jik

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*