Infoservis

V pražské Vinoři byl otevřen nový retail park

Společnost SWIETELSKY stavební s dvoutýdenním předstihem oproti smlouvě o dílo dokončila stavbu retail parku v Praze – Vinoři, který tak mohl být otevřen už 19. září. Na ploše 2.400 m2 prodejních ploch má své obchody například Billa, Drogerie dm, Super Zoo. Je zde i prodejna tabáku a obchod s oblečením Pepco. „Na stavbu jsme měli pouze šest měsíců, ale potvrdilo se, že při dobré organizaci práce a spolupráci dodavatele, projektanta a investora se lze vypořádat i s velmi náročnými termíny,“ uvedl Ondřej Krejčí, ředitel závodu Pozemní stavby Praha SWIETELSKY stavební.
20170918_182556
Retail parky, na rozdíl od nákupních center, představují spíše doplňkovou obchodní zónu s několika na sobě nezávislými obchody. Jejich obliba však stále roste, protože jsou vhodné i do menších lokalit, kde lidem umožňují rychlý a kvalitní nákup.
Společnost SWIETELSKY stavební prostřednictvím svého pražského závodu pro stejnou investorskou skupinu KPD Group a Exafin aktuálně staví ještě retail parky ve Vestci a v Praze 9 na Poděbradské, v areálu bývalých sběrných surovin. Retail park Vestec o rozloze 3.100 m2, bude dokončen v listopadu po šesti měsících práce. Na Poděbradské, kde stavba začala v září, pak v dubnu 2018. Ten nabídne 3300 m2 prodejních ploch a také objekt fast foodu na ploše zhruba 450 m2.
„Všechno to jsou projekty, pro které je charakteristické, že objekty se realizují jako nízkonákladové s maximálním zaměřením na účelnost, variabilitu a efektivitu,“ dodal Ondřej Krejčí. Přitom se ale důraz klade na využití moderních technologií vytápění a chlazení, kvalitní zateplení objektu a velké množství kultivované zeleně. Součástí projektu je vždy parkoviště proti vstupu. Snahou investora je mít vše v obdobném designu.
„Nejcharakterističtějším rysem pro všechny tyto projekty jsou ale velmi krátké termíny. Ty lze splnit jen na základě dostatečných odborných znalostí a zkušeností s tímto specifickým typem výstavby.“ uvedl Michal Weinreb, ředitel oblasti Jih závodu Pozemní stavby Praha SWIETELSKY stavební, pod něhož stavba těchto projektů spadá.
P01

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*