Infoservis

Ušetřete peníze i místo

Chcete ušetřit nejen peníze, ale i místo ve své dílně? Pak byste se měli poohlédnout po nabízených speciálních programech aku nářadí. S jedním akumulátorem potom můžete pohánět hned několik přístrojů, protože baterie je kompatibilní pro více nářadí. Při práci také nejste omezováni kabely a závislostí na elektrickém proudu. Nestane se vám tak, že si přeříznete nebo poškodíte přívodní kabel, navíc akumulátory pracují s bezpečným napětím.

Jak fungují akumulátorové programy?
Každý takový aku program zahrnuje řadu produktů kompatibilních s jedním typem akumulátoru. Na tento koncept se specializuje česká firma HECHT – kromě nářadí do dílny (accu program 1278) nabízí například také program pro zahradní stroje (accu program 5040). Základní produkt akumulátorových programů má již nabíječku a jeden, nebo dokonce dva akumulátory v ceně. V případě nářadí jsou to například vybrané typy akumulátorových vrtaček. S nimi dodávané akumulátory pak můžete v rámci aku programu využít i pro napájení dalších strojů a nářadí, které je možné zakoupit již bez akumulátorů, což jejich prodejní cenu snižuje o desítky procent. Akumulátory lze zakoupit samozřejmě i samostatně.
Při dnešních cenách kvalitních akumulátorů tuto úsporu rozhodně pocítíte – nakoupíte jen jeden nebo dva, které skutečně použijete. Akumulátor je tak naplno využíván po celou dobu své životnosti, neleží zbytečně někde v koutě, kde by bezúčelně degradoval. K tomu ušetříte i nějaké to místo v dílně a nestane se vám z ní „dobíjecí stanice“ pro různé typy vzájemně nekompatibilních akumulátorů.
Jeden, nebo dva akumulátory?
„Pokud máte doma aku nářadí nebo aku stroje, doporučujeme mít akumulátory dva. Některé produkty jsou dokonce se dvěma akumulátory rovnou dodávány. S jedním můžete pracovat a druhý mezitím nabíjet. Energie vám pak nikdy nedojde. Podmínkou samozřejmě je, aby aku produkt měl samostatnou, a ne v sobě integrovanou nabíječku,“ radí Petr Tichý, specialista na zahradní a dílenskou techniku ze společnosti HECHT.
Accu program HECHT 1278 nabízí 10 druhů nářadí – s vzájemně kompatibilním akumulátorem:

Aku šroubovák/vrtačka HECHT 1277
Dobře vybavený aku šroubovák s možností vrtání HECHT 1277 používá jako zdroj energie kvalitní Li-ion akumulátor. Pro nepřerušovanou práci je součástí setu i náhradní akumulátor. Tyto akumulátory lze pomocí rychlonabíječky nabít do plné kapacity již za 1 hodinu. Při práci tak můžete jeden akumulátor používat a druhý dobíjet, a mít tak neustále dostatek energie. Šroubovák je vybaven i LED přisvětlením vhodným pro práci ve špatně dostupných místech. Šroubovák-vrtačka je dodáván v praktickém boxu pro přenášení a uložení. Součástí dodávky jsou 2 akumulátory, rychlonabíječka, 6 šroubovacích bitů, 6 vrtáků a magnetický držák bitů.
Aku šroubovák/příklepová vrtačka HECHT 1278
Hecht 1278 je nástroj kombinující výhody aku šroubováku s funkcemi příklepové vrtačky. Jako zdroj energie mu slouží kvalitní Li-ion akumulátor s kapacitou 2 Ah o napětí 20 V. Díky tomu bylo možno dosáhnout až 1250 ot/min a maximálního krouticího momentu 35 Nm, zároveň tak bylo možno vrtačku vybavit i účinným příklepem 0–525/0–18750 úd/min. Do sklíčidla je možné upnout nástroje od 2 do 13 mm průměru. Pro nepřerušovanou práci je součástí dodávky i náhradní baterie, kterou lze pomocí dodávané rychlonabíječky nabít do plné kapacity již za 1 hodinu.
Aku excentrická bruska HECHT 1720
Průměr brusné plochy je 125 mm, uchycení brusného papíru je na „suchý zip“. Otáčky, a tedy zároveň i frekvenci vibrací je možné nastavit 5000/7000/9000 ot/min bez zatížení.
Aku rázový utahovák HECHT 1255
Akumulátorový rázový utahovák s krouticím momentem až 150 Nm. Snadno tak můžete utahovat nebo povolovat různá šroubová spojení. Do rychloupínacího sklíčidla je možné osazovat nástroje s upínáním 1/4″. Otáčky bez zatížení jsou v závislosti na síle stištění spouště od 0 do 2200 ot/min. Ergonomicky tvarovaná rukojeť dobře sedne do ruky, směr otáčení se navolí jednoduše přepínačem nad spouští, který ve středové poloze zároveň slouží jako zámek spouště zabraňující náhodnému spuštění. Po straně, vedle akumulátoru je utahovák opatřen závěsem na opasek, ten je možné volitelně připevnit jak na levou, tak na pravou stranu, utahovák si tak můžete lehce přizpůsobit pro leváky i praváky. Hmotnost utahováku bez nástrojů a akumulátoru je 1,18 kg.
Aku pila ocaska HECHT 1510
Akumulátorová pila ocaska HECHT 1510 vhodná do dílny každého kutila. Řezná hloubka je 115 mm pro dřevo, 10 mm pro železo. Otáčky bez zatížení jsou 0–3000/min. Hmotnost pily bez akumulátoru je 2,11 kg. Díky napájení z akumulátoru o napětí 20 V nejste omezeni žádnými přívodními kabely, snadno ji tak můžete použít i pro řezání mimo dílnu, na zahradě nebo i v místech, kde není dostupná el. energie. Ergonomicky tvarovaná rukojeť s protiskluzovým povrchem dobře padne do ruky.
Aku úhlová bruska HECHT 1320
Akumulátorová úhlová bruska HECHT 1320 si jistě najde řadu příznivců nejen mezi kutily. Při práci není obsluha omezována žádnými přívodními kabely. Snadno tak můžete pracovat v dílně, ale i na druhém konci zahrady, aniž byste museli složitě tahat prodlužovací kabel. Brusku lze použít s kotouči o průměru 115 mm, s upínacím otvorem 22,2 mm. Otáčky bez zatížení jsou 10 000 ot/min. Hmotnost brusky je 1,7 kg.
Aku okružní pila HECHT 1670
Pila má ergonomicky tvarované rukojeti s protiskluzovou povrchovou úpravou. Robustní nastavitelné pojezdové sáně zajistí pevné vedení v řezu, přesnost řezání zvyšuje i integrovaný laser. Ten je aktivován automaticky vždy po stisknutí bezpečnostní pojistky spouště. Kovový kryt kotouče je opatřen ústí pro odsávání pilin, ke které je možné připojit vhodný vysavač. Otáčky bez zatížení 4200 ot/min. Průměr kotouče 150 mm. Řezná hloubka 48 mm. Hmotnost 2,37 kg.
Aku LED světlo HECHT 1707
Akumulátorová svítilna HECHT 1707 je osazena devíti vysoce svítivými LED, díky čemuž je příkon pouhých 2,2 W při světelném výkonu 40 lumen. S plně nabitým akumulátorem 20 V/1,5 Ah tak vydrží nepřetržitě svítit až 18 hodin.
Aku šroubovák/příklepová vrtačka HECHT 1289
Akumulátorový šroubovák/příklepová vrtačka. Napětí 20 V. Baterie Li-ion, 2 Ah. Otáčky bez zatížení 0–500/0–1700 ot/min. Příklep 0–7500 / 0–25500 úd/min. Max. krouticí moment 50 Nm. Průměr upínání 2–13 mm.
Aku přímočará pila HECHT 1531
HECHT 1531 je akumulátorová přímočará pila vhodná pro řezání dřeva, plastu nebo kovu. Hmotnost pily bez akumulátoru a nástroje je 1076 g; včetně akumulátoru a pilového listu pila váží 2096 g. Otáčky bez zatížení jsou v závislosti na síle stištění spouště 0 až 2400/min. Spoušť je vybavena i bezpečnostním zámkem, aby se zabránilo škodám nebo úrazu při náhodném spuštění.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*