Infoservis

UBM prodala bytový dům v projektu Timber Praha investičnímu fondu

default

Společnost UBM Development Czechia prodala bytový dům v rezidenčním projektu Timber Praha realitnímu investičnímu fondu Future X1. Budova M v projektu Timber Praha, představující první vícepodlažní bytové domy ze dřeva na území hlavního města, na téměř 1000 m2 zahrnuje 15 bytů o dispozicích 1+kk až 4+kk o velikostech od 39 m2 do 110 m2. Investiční fond zaměřený na nemovitosti plánuje jednotky zpočátku pronajímat, z dlouhodobého hlediska chystá prodej celého svého portfolia velkému zahraničnímu investorovi. Future X1 spolupracuje s UBM již dva roky a za tu dobu odkoupil 16 bytů v rezidenčním areálu Arcus City, devět bytů v projektu Astrid Garden v pražských Holešovicích a čtyři jednotky v komplexu Neugraf na pražském Smíchově.

„Původně jsme předpokládali, že všechny byty v projektu Timber Praha budeme prodávat do osobního vlastnictví. Jsme potěšeni, že o naše první bytové domy ze dřeva v Česku rychle projevili zájem i institucionální investoři. S fondem Future X1 jsme s ohledem na předchozí jednání a vzájemnou důvěru ve velmi krátkém čase našli shodu,“ uvádí CEO společnosti UBM Development AG Thomas G. Winkler.

„Od UBM jsme v minulosti koupili několik bytů v různých projektech (např. Astrid Garden či Arcus City), které jsou však pro nás příliš velké na to, abychom je pořídili jako celek. Nyní je to poprvé, co jsme se rozhodli pro celý dům v rámci jedné transakce. Budova M v projektu Timber Praha má pro nás optimální velikost a bylo to logické i s ohledem na synergie, která vznikají tím, že vlastníte všechny jednotky na jedné adrese,“ říká jednatel a investiční manažer fondu Future X1 Ondřej Záruba.

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*