Infoservis

Tabačka získala unikátní bateriové úložiště

Areál bývalé tabákové továrny na jihu Hodonína se chlubí historií dlouhou více než 150 let i v současnosti ale poskytuje zázemí 45 firmám. Bývalý brownfield se strategickou polohou mezi Brnem a Vídní nájemcům nově nabízí i ještě zelenější přístup, za kterým stojí spojení solární elektrárny o výkonu 600 KWp v maximu, kogenerace a nově i unikátní bateriové úložiště. Právě tato kombinace technologií má už brzy zajistit maximálně zelený provoz areálu včetně výrob, které v něm sídlí.

Hodonínská Tabačka a 30 jejích budov aktuálně poskytuje zázemí desítkám firem. Ty zde mají své výrobní prostory, kanceláře i sklady. I přes energeticky náročnou výrobu některých nájemců, nebo rostoucí spotřebu logistiky závisející na elektromobilech areál v současné spotřebovává z 99 % pouze zelenou energii.

„Pro průmyslové areály je práce s energiemi stále důležitější. Nejde tu totiž jen o cenu energie, ale také o otázku možného přetížení sítě nebo o plnění podmínek ESG, od kterých se odvíjí například bankovní podmínky úvěrů. Díky využití velkokapacitního úložiště a jeho kombinaci s fotovoltaikou lze ale tyto výzvy snadno zvládnout,“ uvádí Michal Petřek ze společnosti Raylyst.

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*