Infoservis

Studenti ukážou, jak si představují bydlení budoucnosti

Začal další ročník Active House Award. Soutěž pro studenty architektury vyhlásily společnosti VELUX Česká republika, s.r.o. a VELUX SLOVENSKO s.r.o. Tématem letošního ročníku je „Future living“.

Jak budeme v Evropě žít a bydlet za několik let? Bude naším snem individuální bydlení ve vlastních domech, nebo se současní mileniálové a další generace přikloní ke komunitnímu bydlení? Bude zájem o novostavby nebo spíš o rekonstrukce starších budov? Na tyto otázky se pokusí odpovědět studenti vysokých škol během letošního ročníku Active House Award.

Cíl soutěže

„Každý šestý Evropan dnes žije v nezdravé budově,“ tvrdí studie Healthy Homes Barometer 2017 analyzující dopad budov na zdraví lidí. Mezi nevhodné budovy patří objekty se zvýšenou vlhkostí, nedostatkem denního světla a nepřiměřenými teplotními podmínkami.
Cílem soutěže proto je přinést nový pohled na architekturu budoucnosti. Přihlášení studenti mají za úkol navrhnout koncept stavby určené k bydlení tak, aby přinesla inovativní řešení této problematiky a fungovala v souladu s principy aktivního domu. Ten je určený kvalitou vnitřního prostředí, pozitivním přístupem k životnímu prostředí a energetickou efektivitou. Budoucnost zdravých domů vyžaduje změnu myšlení v otázce jejich návrhu. Navrhování by mělo přejít od řešení jednotlivých aspektů k ucelenému pohledu na stavbu.

Hodnocení soutěže

Odborná porota bude u soutěžních návrhů primárně hodnotit celkové urbanistické, architektonické a designové řešení budovy; dodržení standardů aktivního domu a zabezpečení dostatku denního světla.
 Studenti, kteří se chtějí do soutěže zapojit, se můžou až do 19. října 2018 registrovat zde. Do konce listopadu pak mohou odevzdávat soutěžní projekty. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne 10. prosince 2018.
Autoři vítězných návrhů budou odměněni i finančně:

1. místo 1800 eur
2. místo 1000 eur
3. místo  800 eur

Kromě toho porota udělí i další ceny v celkové hodnotě 2400 eur. Výše cen je uvedená po odečtení příslušné daně.

Harmonogram letošního ročníku soutěže Active House Award

  1. února 2018 – vyhlášení soutěže
  2. října 2018 – finální termín pro registraci do soutěže
  3. listopadu 2018 – finální termín pro odevzdání projektů
  4. prosince 2018 – zasedání soutěžní poroty
  5. prosince 2018 – slavnostní vyhlášení výsledků

V soutěžním období budou probíhat webináře přístupné všem přihlášeným studentům.

Další informace o soutěži najdete zde:

Oficiální stránka:            www.activehouseaward.velux.com
Facebook:                        www.facebook.com/ActiveHouseAward/
E-mail:                              AHAward@velux.com

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*